Ostirala, abuztuak 16



08:00

Laudioko Jaiak

Laudio | Jaia

08:00 // Alborada herrian zehar09:00 // Txistularien kalejira Lankaietako Lagunak eta Ekin Joleak taldeen eskutik09:00 // Rakataplaren karrozaren jaitsiera Gardeatik11:00 // Diana auzoetan zehar Laudioko Gaiteroekin11:00 // Meza nagusia Lamuzako Done Petri parrokian11:00 // Hasiberrientzako entzierroa11:30 // Kuadrilla historikoen hamaiketakoa Zubiaur kalean12:30 // Entzierroa eta bigantxak, 16 urtetik gorakoentzat12:30 // Animazioa Laudioko Gaiteroekin12:30 // Erraldoiketaren lehen kalejira Herriko Plazatik abiatuta, Sorginlarren taldearen eskutik12:45 // San Roke musika elkartearen kontzertua Aldai plazan13:00 // Kuadrilla historikoen argazki ofiziala eta kalejira elizako arkupeetan13:00 // Erraldoien dantza Herriko Plazan. Umeentzako tailerrak ere egongo dira14:30 // Herri bazkaria Gaztetxean14:30 // Kuadrilla historikoen bazkaria Elizako arkupean, ondoren PLACTON taldearen emanaldia eta kalejira txistulariekin17:00 // Erraldoi eta buruhandien ibilaldia Herriko plazatik, Bidasoako konpartsa, Galtzagorri eta Sorginlarren taldeekin18:00 // Erraldoiketaren talde argazkia Herriko Plazan18:00 // Herri kirolak Aldai plazan, Arrizkuzubikoekin18:00 // Aurresku eta Fandango eta Arin-arin Lehiaketak Alberto Acero plazan, Itxarkundiaren eskutik18:30 // Animazioa Laudioko Gaiteroekin19:00 // Antzerkia: “PITI PETA HOFEN SHOW”. Lamuza parkeko Pergolan, LPM konpainiarekin20:00 // Kalejira eta barbakoa San Roke baselizatik, Zoroakek gidatuta20:30 // Haurren festa: XAIBOR. Zubiaur kalean21:30 // Kontzertua: TIO TERONEN SEMEAK. Alberto Acero plazan22:00 // Jai tematikoa Aldai plazan Jaiak Koordinakundeak antolatuta23:30 // Kontzertuak:LA FUGAFOISIS JAUNAK (Itoizen tributu taldea)

Laudioko Jaiak

08:00 // Alborada herrian zehar

09:00 // Txistularien kalejira Lankaietako Lagunak eta Ekin Joleak taldeen eskutik

09:00 // Rakataplaren karrozaren jaitsiera Gardeatik

11:00 // Diana auzoetan zehar Laudioko Gaiteroekin

11:00 // Meza nagusia Lamuzako Done Petri parrokian

11:00 // Hasiberrientzako entzierroa

11:30 // Kuadrilla historikoen hamaiketakoa Zubiaur kalean

12:30 // Entzierroa eta bigantxak, 16 urtetik gorakoentzat

12:30 // Animazioa Laudioko Gaiteroekin

12:30 // Erraldoiketaren lehen kalejira Herriko Plazatik abiatuta, Sorginlarren taldearen eskutik

12:45 // San Roke musika elkartearen kontzertua Aldai plazan

13:00 // Kuadrilla historikoen argazki ofiziala eta kalejira elizako arkupeetan

13:00 // Erraldoien dantza Herriko Plazan. Umeentzako tailerrak ere egongo dira

14:30 // Herri bazkaria Gaztetxean

14:30 // Kuadrilla historikoen bazkaria Elizako arkupean, ondoren PLACTON taldearen emanaldia eta kalejira txistulariekin

17:00 // Erraldoi eta buruhandien ibilaldia Herriko plazatik, Bidasoako konpartsa, Galtzagorri eta Sorginlarren taldeekin

18:00 // Erraldoiketaren talde argazkia Herriko Plazan

18:00 // Herri kirolak Aldai plazan, Arrizkuzubikoekin

18:00 // Aurresku eta Fandango eta Arin-arin Lehiaketak Alberto Acero plazan, Itxarkundiaren eskutik

18:30 // Animazioa Laudioko Gaiteroekin

19:00 // Antzerkia: “PITI PETA HOFEN SHOW”. Lamuza parkeko Pergolan, LPM konpainiarekin

20:00 // Kalejira eta barbakoa San Roke baselizatik, Zoroakek gidatuta

20:30 // Haurren festa: XAIBOR. Zubiaur kalean

21:30 // Kontzertua: TIO TERONEN SEMEAK. Alberto Acero plazan

22:00 // Jai tematikoa Aldai plazan Jaiak Koordinakundeak antolatuta

23:30 // Kontzertuak:
LA FUGA
FOISIS JAUNAK (Itoizen tributu taldea)


08:30

Amurrioko Jaiak: San Roke

Amurrio | Jaia

8:30 // San Rokeko zelaietara joan eta etortzeko doako autobusaGasolindegitik autobusa ordu erdiro irtengo da. Geralekuak: elizako biribilgunea eta San Jose eliza. San Roketik azken irteera 14:30ean10:00 // Santuaren igoeraAndra Mariaren elizatik San Roke baselizaraino10:30 // Ganadu erakusketa, “San Roke azoka”11:00 // Musika animazioaTrikitixarekin San Rokeko zelaietan11:30 // Meza NagusiaMariaka Abesbatzarekin12:30 // Aurresku eta Joten LIV. TxapelketaAiara Dantza Taldeak antolatuta13:00 // Txekor pisaketaSan Rokeko zelaian, Kinielak egingo dira19:00 // Haurrentzako Playback ErakustaldiaSan Anton plazan20:00 // Kale antzerkia“PROZAK”Malas Compañías zirko taldearekin Larrinagako oinezkoen aldean21:00 // KontzertuaPURO RELAJOEuskal Herriko eta Mexikoko kanten bertsioak, Juan urrutia plazan22:15 // Karroza desfilea Elizako birigilgunetik abiatuta23:30 // BerbenaTRIKIZIOJuan Urrutia plazan01:30 // Karroza lehiaketaren sari banaketaJuan Urrutia plazanBerbenaren osteanDJ RUBAJuan Urrutia plazan

Amurrioko Jaiak: San Roke

8:30 // San Rokeko zelaietara joan eta etortzeko doako autobusa
Gasolindegitik autobusa ordu erdiro irtengo da. Geralekuak: elizako biribilgunea eta San Jose eliza. San Roketik azken irteera 14:30ean

10:00 // Santuaren igoera
Andra Mariaren elizatik San Roke baselizaraino

10:30 // Ganadu erakusketa, “San Roke azoka”

11:00 // Musika animazioa
Trikitixarekin San Rokeko zelaietan

11:30 // Meza Nagusia
Mariaka Abesbatzarekin

12:30 // Aurresku eta Joten
LIV. Txapelketa
Aiara Dantza Taldeak antolatuta

13:00 // Txekor pisaketa
San Rokeko zelaian, Kinielak egingo dira

19:00 // Haurrentzako Playback Erakustaldia
San Anton plazan

20:00 // Kale antzerkia
“PROZAK”
Malas Compañías zirko taldearekin Larrinagako oinezkoen aldean

21:00 // Kontzertua
PURO RELAJO
Euskal Herriko eta Mexikoko kanten bertsioak, Juan urrutia plazan

22:15 // Karroza desfilea
Elizako birigilgunetik abiatuta

23:30 // Berbena
TRIKIZIO
Juan Urrutia plazan

01:30 // Karroza lehiaketaren sari banaketa
Juan Urrutia plazan

Berbenaren ostean
DJ RUBA
Juan Urrutia plazan


09:30

Kalebarriako jaiak: Ostirala

Kale Barria, Urduña | Jaia

9:30 // Diana10:30 // Lore eskaintzaKale Barria hasieran dagoen patroiaren omenezko monumentuan12:30 // Meza eta nagusiei omenaldia13:30 // Trikitia16:00 // Nagusiei bisita egoitzan16:30 // Umeentzako igel txapelketaIzen ematea doakoa izango da17:00 // Tute TxapelketaInskripzioak 10 euro balioko du bikote bakoitzeko17:30 // Ur festaBainujantzia eta txankletak eraman beharko dira18:30 // Txokolate jana19:00 // Buruhandiak20:00 // Zozketa“San Rokeren miraria”20:30 // Jaien amaierako trakaOpariak egongo dira

Kalebarriako jaiak: Ostirala Kale Barria

9:30 // Diana

10:30 // Lore eskaintza
Kale Barria hasieran dagoen patroiaren omenezko monumentuan

12:30 // Meza eta nagusiei omenaldia

13:30 // Trikitia

16:00 // Nagusiei bisita egoitzan

16:30 // Umeentzako igel txapelketa
Izen ematea doakoa izango da

17:00 // Tute Txapelketa
Inskripzioak 10 euro balioko du bikote bakoitzeko

17:30 // Ur festa
Bainujantzia eta txankletak eraman beharko dira

18:30 // Txokolate jana

19:00 // Buruhandiak

20:00 // Zozketa
“San Rokeren miraria”

20:30 // Jaien amaierako traka
Opariak egongo dira


12:00
19:30

Ibarrako jaiak: Ostirala

Ibarra auzoa, Orozko | Jaia

12:00 // Paella txapelketa12:30 // Meza13:30 // Trikipoteoa15:00 // Herri bazkaria16:30 // Puzgarriak eta jokoak 18:30 // Apar festa19:30 // Txokolatada, zozketa eta jaiaren amaiera

Ibarrako jaiak: Ostirala Ibarra auzoa

12:00 // Paella txapelketa

12:30 // Meza

13:30 // Trikipoteoa

15:00 // Herri bazkaria

16:30 // Puzgarriak eta jokoak

18:30 // Apar festa

19:30 // Txokolatada, zozketa eta jaiaren amaiera


12:00

Arrankudiagako jaiak: Gazteen eguna

Arrankudiaga-Zollo Arrankudiaga

GAZTE EGUNA 12:00 // Graffiti tailerra 14:30 // Jubilatuen bazkaria Gizarte etxean 15:00 // Bertso bazkaria Gaztetxean 18:30 // Javier Escalza Futbol 7 Express txapelketa 20:00 // Pintxopote musikatua 22:00 // DJ ADRIAN

Arrankudiagako jaiak: Gazteen eguna

GAZTE EGUNA

12:00 // Graffiti tailerra

14:30 // Jubilatuen bazkaria Gizarte etxean

15:00 // Bertso bazkaria Gaztetxean

18:30 // Javier Escalza Futbol 7 Express txapelketa

20:00 // Pintxopote musikatua

22:00 // DJ ADRIAN



13:00
23:50

Laudioko Txosnagunea

Txosnagunea, Laudio | Jaia

Laudioko Txosnagunea Txosnagunea
Motak:
Guneak:

Egutegia

Abendua
al ar az og ol lr ig
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urtarrila
al ar az og ol lr ig
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Urte osoko agenda ikusi »»