Abuztuak 24

Larrabeko jaiak

2019/08/24 10:00 - 19:03

Amurrio

10:00 // Txupinazoa

11:30 // Meza Hilerriko kaperan

12:00 // Umeentzako puzgarriak

12:00 // Patata Tortila Txapelketa

13:30 // Sari banaketa, tortilen aurkezpena eta tarta baten zozketa

16:00 // Umeentzako puzgarriak

16:30 // Umeentzako jolasak eta zumba Zin Dancersekin

18:30 // Txokolate jana

19:00 //  Igel joko txapelketa. Izen emateak 1 euro balioko du

20:00 // Bocabeats Komedia

21:30 // Bokatak

21:30 // Kontzertuak: SABIN GUARESTI eta JUMAS BAND

San Bartolome jaiak: Larunbata

2019/08/24 11:00

Okondo |Jaia

11:00 // Bizikleta ibilbidea
Adingabeak heldu batekin batera joan beharko dira eta derrigorrezkoa izango da kaskoa eramatea

11:00-14:00 // Landare lehiaketa Plazan

12:00-12:30 // Txu-txu trena
Herriko pertsona nagusientzat

12:30 // Meza
San Bartolomeren omenez. Itzalde abesbatzak abestuta

12:30-14:00 // Txu-txu trena

13:00 // Eskupilota

16:00-19:00 // Spartan race eta ping-pong txapelketa Futbol zelaian

17:00 // Mus txapelketa

18:30-20:30 // Futbito finala eta ezkondu eta ezkongabeen arteko partida

20:30 // Eusko Labeldun txerriki eta sardina dastatzea (Inun taldea egongo da jotzen bien bitartean)

Laudioko Jaiak: Odoloste Eguna

2019/08/24 11:00 - 23:50

Laudio |Jaia

11:00 // Diana
Herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejira herrigunean zehar

11:00 // Hasiberrientzako entzierroa

11:00-14:00 // Pintxo Gargantua
Herriko Plazan

11:00 // Familiagunea
Txosnagunean

12:30 // Entzierroa eta bigantxak
16 urtetik gorakoentzat

12:30 // Animazioa
Laudioko Gaiteroen eskutik

13:00 // La Colla de Casttellers de Esplugues De Llobregaten erakustaldia
Aldai Plazan

13:30 // Bertso saioa
Txosnagunean

13:30 // Txistularien
XL. Alardea
Elizako arkupean, Ekin Joleak taldeak antolatuta

14:30 // Herri bazkaria
Txosnagunean

16:00 // San Roke Jaietako XII. Pasabolo Txapelketa
Lamuza parkeko bolalekuan

16:00 // San Roke Jaietako Bola Joko Arabarraren XXI. Txapelketa
Bola Joko Arabarraren kirol elkarteak antolatuta

17:00 // Erraldoi eta buruhandien kalejira
Lankaietako Lagunak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz, eta La Colla de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearekin batera

17:00 // Dantza plaza
Txosnagunean

18:30 // Animazioa
Laudioko Gaiteroen eskutik

19:00 // Antzerkia
“HISTORIAS DE UN BAÚL”
Lamuza parkeko La Pergola espazio eszenikoan, Trotamundos taldearen eskutik

19:00-21:00 // Pintxo Gargantua
Herriko Plazan

19:30 // La Colla de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearen erakustaldia
Alberto Acero plazan.

20:00 // Musika animazioa Molto Vivace fanfarrearekin

20:00 // Odoloste jana

22:00 // Kontzertua
MARIACHI MEXICO LINDO ¡SI SEÑOR!
Alberto Acero plazan

23:00 // Suzko zezena
Herriko Plazan

00:00 // Kontzertua
CAFE QUIJANO
Herriko Plazan

00:00 // Presoen aldeko kalejira

1:00 // Galtzontzilo eta kuleroen XI. Lasterketa
Alberto Acero plazan

1:30 // Kalejira
Alberto Acero plazatik, Jaiak Koordinakundeak antolatuta

2:00 // Disko Dantza
Txosnagunean