Astelehena, abuztuak 15



08:30

Laudioko jaiak: Txupinazo eguna

Laudio | Jaia

08:30 // Aire zabaleko XXIV. PINTURA LEHIAKETAHerrian zehar 10:00 // HERRI GOSARIA Baldarrak kuadrillak antolatutaAlberto Acero plaza 11:30 // Lagunarte historikoen elkarretaratzea eta KALEJIRAZubiaur kalea 11:30 // Jai kuadrillen KALEJIRAAlberto Acero Plaza 12:00 // TXUPINAZOAHerriko Plaza 12:30 // RUPERTO URKIJORI OMENALDIA Arloteen eskutik Lamuza Plaza 13:00 // DJ TESOAlberto Acero Plaza 13:00 // Txosnen irekitzea eta URREZKO KATXIAren banaketaTxosnagunea 13:30 // URRATS ERROMERIATxosnagunea 14:00 // DISKOFESTA, Jai Kuadrilla historikoekinZubiko Kurajo 16:00 // HOTEL RUIDO, Jai Kuadrilla historikoekinZubiko Kurajo 17:00 // SKI-TAULA txapelketa, Azkenak kuadrillak antolatutaZubiaur kalea 17:00 // DJ RUBAZubiko malekoian 18:00 // HERRI KIROL txapelketa, Arrizkuzubi taldeak antolatutaAldai Plaza 18:30 // Sari banaketa XXIV. PINTURA LEHIAKETAHerriko Plaza 19:00 // Kale animazioa BETI JAI Herrian zehar 19:00 // “TARTANA” antzezlanaLamuza Parkea 19:00 // Disko dantza JAIKIDE, Alberto Acero plazan 21:00 // Kontzertua, MOCEDADESHerriko Plaza 22:00 // AKERBELTZ ERROMERIATxosnagunea 22:30 // SUZKO ZEZENAHerriko Plaza 18:00-21:00 // Substantzien testing-karpa Aldai plazan, Ai Laket elkartearen eskutik

Laudioko jaiak: Txupinazo eguna

08:30 // Aire zabaleko XXIV. PINTURA LEHIAKETA
Herrian zehar

10:00 // HERRI GOSARIA Baldarrak kuadrillak antolatuta
Alberto Acero plaza

11:30 // Lagunarte historikoen elkarretaratzea eta KALEJIRA
Zubiaur kalea

11:30 // Jai kuadrillen KALEJIRA
Alberto Acero Plaza

12:00 // TXUPINAZOA
Herriko Plaza

12:30 // RUPERTO URKIJORI OMENALDIA Arloteen eskutik 
Lamuza Plaza

13:00 // DJ TESO
Alberto Acero Plaza

13:00 // Txosnen irekitzea eta URREZKO KATXIAren banaketa
Txosnagunea

13:30 // URRATS ERROMERIA
Txosnagunea

14:00 // DISKOFESTA, Jai Kuadrilla historikoekin
Zubiko Kurajo

16:00 // HOTEL RUIDO, Jai Kuadrilla historikoekin
Zubiko Kurajo

17:00 // SKI-TAULA txapelketa, Azkenak kuadrillak antolatuta
Zubiaur kalea

17:00 // DJ RUBA
Zubiko malekoian

18:00 // HERRI KIROL txapelketa, Arrizkuzubi taldeak antolatuta
Aldai Plaza

18:30 // Sari banaketa XXIV. PINTURA LEHIAKETA
Herriko Plaza

19:00 // Kale animazioa BETI JAI 
Herrian zehar

19:00 // “TARTANA” antzezlana
Lamuza Parkea

19:00 // Disko dantza JAIKIDE, Alberto Acero plazan

21:00 // Kontzertua, MOCEDADES
Herriko Plaza

22:00 // AKERBELTZ ERROMERIA
Txosnagunea

22:30 // SUZKO ZEZENA
Herriko Plaza

18:00-21:00 // Substantzien testing-karpa Aldai plazan, Ai Laket elkartearen eskutik


10:00

Arrankudiagako jaiak: Astelehena

Arrankudiaga-Zollo | Jaia

10:00 // DIANA 11:00 // MEZA NAGUSIA 12:30 // Herriko umeen PILOTA PARTIDAK 20:30 // Antzerkia: “TRAPU ZAHARRA”

Arrankudiagako jaiak: Astelehena

10:00 // DIANA

11:00 // MEZA NAGUSIA

12:30 // Herriko umeen PILOTA PARTIDAK

20:30 // Antzerkia: “TRAPU ZAHARRA”


10:00

Amurrioko jaiak: Ama Birjinaren eguna

Amurrio | Jaia

10:00 // KANPAI-IRAULKETAAndra Mariaren Parrokia 10:00 // Elite eta Sub 23 TXIRRINDULARITZA SARI NAGUSIAElexondo pasealekua 10:00 // DIANAKHerrian zehar 10:45 // MARIAKA eta MARIGABON erraldoien kalejira elizaraUdaletxetik 11:00 // MEZA NAGUSIAAndra Mariaren Parrokia 12:30 // BURUHANDI eta ERRALDOIEN kalejiraHerrian zehar 12:30 // Agintari eta jaietako partaideei HARRERAUdaletxeko aretoa 12:30 // EUSKAL ERREPRESALIATUEN ALDEKO ELKARRETARATZEAJuan Urrutia Plaza 12:30 // HERRI KIROLAK, Aizkolaritzaeta harri jasotzeaSan Anton plaza 18:00 // GURE ESKU DAGO gunea eta SAHARAR HERRIAREN HAIMA, Jai Herrikoien Aldeko Batzordeak antolatuta Parkea 19:30 // EUSKAL DANTZEN ERAKUSTALDIA, Aiara Dantza Taldeak antolatuta Juan Urrutia Plaza 20:30 // Berbena CAMP GALEA ORKESTRArekinUrrutia jauregiko landa 21:00 // Kale antzerkia, “BIDEAREN AMAIERAN”Urrutia jauregiko landa 23:00 // NEOMAK, folk kontzertuaUrrutia jauregiko landa 23:30 // BABIORA IGOERA OXIGENORIK GABE ft. Dj Marauri, Jai Herrikoien Aldeko Batzordeak antolatutaParkea

Amurrioko jaiak: Ama Birjinaren eguna

10:00 // KANPAI-IRAULKETA
Andra Mariaren Parrokia

10:00 // Elite eta Sub 23 TXIRRINDULARITZA SARI NAGUSIA
Elexondo pasealekua

10:00 // DIANAK
Herrian zehar

10:45 // MARIAKA eta MARIGABON erraldoien kalejira elizara
Udaletxetik

11:00 // MEZA NAGUSIA
Andra Mariaren Parrokia

12:30 // BURUHANDI eta ERRALDOIEN kalejira
Herrian zehar

12:30 // Agintari eta jaietako partaideei HARRERA
Udaletxeko aretoa

12:30 // EUSKAL ERREPRESALIATUEN ALDEKO ELKARRETARATZEA
Juan Urrutia Plaza

12:30 // HERRI KIROLAK, Aizkolaritzaeta harri jasotzea
San Anton plaza

18:00 // GURE ESKU DAGO gunea eta SAHARAR HERRIAREN HAIMA, Jai Herrikoien Aldeko Batzordeak antolatuta 
Parkea

19:30 // EUSKAL DANTZEN ERAKUSTALDIA, Aiara Dantza Taldeak antolatuta 
Juan Urrutia Plaza

20:30 // Berbena CAMP GALEA ORKESTRArekin
Urrutia jauregiko landa

21:00 // Kale antzerkia, “BIDEAREN AMAIERAN”
Urrutia jauregiko landa

23:00 // NEOMAK, folk kontzertua
Urrutia jauregiko landa

23:30 // BABIORA IGOERA OXIGENORIK GABE ft. Dj Marauri, Jai Herrikoien Aldeko Batzordeak antolatuta
Parkea


12:00

Kale Barriako jaiak: Astelehena

Urduña | Jaia

12:00 // SUZIRI JAURTIKETA 12:15 // BURUHANDIAK 12:30 // DANTZA POTEOA 13:30 // TXAPELA JAURTIKETA 14:30 // AUZO BAZKARIA 17:00 // MUS TXAPELKETA 19:00 // IGEL-TOKA TXAPELKETA 19:30 // IPUIN KONTALARIA 20:30 // “MORRILLOIaren EHIZA” 21:30 // “MORRILLOIaren JAITSIERA” 21:30 // HERRI-AFARIA 23:00 // ERROMERIA eta DJ FESTA

Kale Barriako jaiak: Astelehena

12:00 // SUZIRI JAURTIKETA

12:15 // BURUHANDIAK

12:30 // DANTZA POTEOA

13:30 // TXAPELA JAURTIKETA

14:30 // AUZO BAZKARIA

17:00 // MUS TXAPELKETA

19:00 // IGEL-TOKA TXAPELKETA

19:30 // IPUIN KONTALARIA

20:30 // “MORRILLOIaren EHIZA”

21:30 // “MORRILLOIaren JAITSIERA”

21:30 // HERRI-AFARIA

23:00 // ERROMERIA eta DJ FESTA


12:30

Amurrioko Jai Herrikoiak

Amurrio | Jaia

12:30 // Errepresaliatuen aldeko kontzentrazioa plazan 18:00 // Gure Esku Dagoren gunea eta Haima saharra 23:30 // Babiora Igoera Oxigenia Gabe, DJ Maruri  

Amurrioko Jai Herrikoiak

12:30 // Errepresaliatuen aldeko kontzentrazioa plazan

18:00 // Gure Esku Dagoren gunea eta Haima saharra

23:30 // Babiora Igoera Oxigenia Gabe, DJ Maruri

 


13:00

Luxoko jaiak

Aiara Luxo | Jaia

13:00 // MEZA NAGUSIA, ostean luntxa

Luxoko jaiak

13:00 // MEZA NAGUSIA, ostean luntxa


21:00

Tartana kale antzerkia

Urrutia jauregiko Landa plaza, Amurrio | Antzerkia

Tartana kale antzerkia Urrutia jauregiko Landa plaza

21:00

Bidearen amaiera

Urrutia Jauregiko landa plaza, Amurrio | Antzerkia

Hortzmuga antzerki taldearen umore ikuskizuna.

Bidearen amaiera Urrutia Jauregiko landa plaza

Hortzmuga antzerki taldearen umore ikuskizuna.

Motak:
Guneak:

Egutegia

Abuztua
al ar az og ol lr ig
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Iraila
al ar az og ol lr ig
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Urte osoko agenda ikusi »»