San Bartolome auzoko jaiak (Asteazkena)

2011/08/24 09:00

Lateorro auzoa Laudio

09:30etan KALEJIRAK Ekin Joleak txistulari taldearen esku.

10:30etan DIANA, Aiarako Trikitrixa Elkartea Triki-trixa Eskolakoekin.

10:30etan Kanposantutik San Bartolome baselizaraino PROZESIO ERROMESALDIA. LORE eskaintza.

11:00etan San Bartolome Baselizan ermitan MEZA. Andere Abesbatzak abestuta eta meza ostean Andere Abesbatzaren kontzertua. Segituan, luntxa bertaratutako guztientzako

San Bartolome auzoko jaiak (Igandea)

2011/08/21 21:30

Lateorro auzoa Laudio

10:00etan Latiorro guztian zehar KALEJIRAK, eta segituan etxeko gaztetxoenentzako PUZGARRIAK. III. KROSS HERRITARRA, LARREAn.

11:00etan MOZORRO lehiaketa ausartenentzako. Segituan III. KOTXE KLASIKOEN konzentrazioa.

13:00etan JANARI HERRITARREN I. LEHIAKETA.

11:30etan Sariak banatzea mozorrorik argi, zorrotz eta burutsuenei.

12:30etan BURUHANDIAK, pirrienentzako. Eta gaztetxoenentzako, GARGANTUA.

14:00etan BAZKARI HERRITARRA.

16:30etan APARRAren Jai Erraldoia.

17:30etan PUZGARRIAK etxeko txikienentzako.

19:00etan Erromeria, NUEVA PRESION taldearekin.

21:00etan ZEZEN MEKANIKOA ausartenentzako, DISKO DANTZAz animatuta.

23:30etan JAIEN AMAIERA suziria.

San Bartolome auzoko jaiak (Larunbata)

2011/08/20 21:45

Lateorro auzoa Laudio

10:00etan Txupinazoa eta jaien hasiera. Segituan KALEJIRAK Latiorro guztian zehar.

10:30etan III. TORTILLA Lehiaketa. TOMATE eta MAHATS dastatzea.

10:30etan Zaldi gaineko paseo ibilaldia; segituan, ESKU PILOTA SARI NAGUSIA.

11:00etan MARRAZKI Lehiaketa, PINTORE LEGEZ harro agetu eta ibili nahi duten guztientzako.

11:30etan TXINGAK. Indartsua zarela uste baduzu, erakutsi iezaguzu

12:00etan Sariak banatzea PINTORE handientzako.

12:30etan BURUHANDIAK, pirrienentzako. Eta gaztetxoenentzako, GARGANTUA.

13:00etan Dastatze amaiera.

16:00etan HAURRRENTZAKO JOLASAK, zaku lasterketa, botiju, bizikleta, ATL globoflexia, e.a.,

17:00etan HAURRENTZAKO ANIMAZIOA eta, amaitzeko, LUNTXA.

17:00etan HERRI KIROLAK.

18:00etan Harri NARRASKETA

20:00etan Egundoko ODOLOSTE JATEA.

22:00etan BERBENA, DANTZA ALAI taldearekin.

02:00etan TXOKOLATADA etorritako guztientzako.

Laudioko Jaiak (Kofradiaren Eguna)

2011/08/28 21:45

Herri osoan zehar Laudio

09:00etatik aurrera KALEJIRAK Lankaietako Lagunak txistulari taldearen eskutik.

10:00etan Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 14:00ak arte.

11:00etan DIANA, herriko auzo zehar, Laudioko Gaiteroen esku. Ondoren kalejira herrigunetik.

11:00etan PROZESIOA, San Rokeren irudia bere ermitara bueltatzeko eta zelaian, MEZA NAGUSIA, Laudioko Santa Luzia Abesbatza eta Lankaietako Lagunak Txistulari Taldearen aktuazioaz.

11:00etan HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.

11:00etan Lamuza Parkeko Bolatokian, HERRIKO PASABOLO TXAPELKETA, Laudioko Pasabolo Klubak antolatuta.

12:30etan ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (Soilik 16 urtez gorakoentzat).

13:00etan ANIMAZIOA, Laudioko Gaiteroen esku.

13:00etan Lamuza parkeko Pergola eszenategian, KONTZERTUA, San Roke Musika Elkartearen eskutik. Egitaraua hauxe izango da:

1. “YAKKA” –

Jai giroko Pasodoblea - Rafael Pascual Vilaplana - 4´

2. “BIBA NABARRA” –

Kontzertu-Jota - J. LARREGLA URBIETA - 6´

3. “THE BLUES BROTHERS REVUE”

- Rhythm & Blues - Blues Brothers - 4´30´´

4. “ERAZTUNEN JAUNA”

- HOWARD SHORE - 4´

5. “SKA

-ING JAMAIKA” - Ska Reggae - JEFF PENDERS - 7´

6. “MICHAEL JACKSONI OMENALDIA” –

Pop - Michael Jackson - 11´

7. “PALINDROMIA FLAMENKOA”

- Flamenkoa - A. RUDA PECO - 6´´

8. “PASODOBLEA HIRU TRONPETAZ”

14:00etan Elizaren arkup, SENIDE KIDEEN BAZKARIA.

16:30etan Lamuza Parkeko Bolatokian, 1. eta 2. Mailetako APARTEKO ETA EZOHIKO PASABOLO TXAPELKETA, Laudioko Pasabolo Klubak antolatuta.

17:00etan Herrigunetik, ERRALDOIEN eta BURUHANDIEN PASEOA Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Lankaietako Lagunak Txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.

18:00etan Lamuza parkeko Pergola eszenategian, ANTZERKIA, Kuko, Truko eta Boldenwaiderk

- P. MARQUINA - 4´“Taulara!” antzezlana aurkeztuko du.

18:30etan Zezen Plazan, ZIRIKATZAILE GABEKO TRAJE DISTIRATSUZ JANTZITAKO ZEKORKETEN LAUDIOKO URREZKO KAPOTEAREN VIII. NAZIOARTEKO LEHIAKETA, Salamancako Montalvo de Matilla de los Caños ganadutegi egiaztatuko 4 zekor nobillero hauentzat: Borja Jimenez (Escuela Taurina de Espartinas- Sevilla) eta Fernando Rey (Centro de alto rendimiento taurino de Guadalajara). Antolatzailea Club Taurino Mazzantini.

20:00etan Lamuza Parkeko Pergola Eszena Gunean,ELSA BAEZAren MUSIKA AKTUAZIOA.

20:00etan Zumalakarregin, DISKOTEKA MUGIKORRA, Disko-Jartzaile DJ animatzaileaz, 22:30ak arte.

22:00etan Herriko Plazan, BERBENA, gaueko 23,45ak arte, EGAN orkestraren eskutik.

23:30etan Institutuan hasi eta Zumalakarregitik zehar, KALEJIRA Jaietako maskota izan den

24:15etan Herriko Plazan, BERBENAk jarraituko du, EGAN orkestraren kargu, goizaldeko 02:00ak arte.

“ERROKETXU TXAKURRA”rekin. Jarraian, Jaietako maskota erre eta 2011ko San Roke Patroiaren edo zaindariaren jaiei amaiera emango zaie

Laudioko Jaiak (Odolesteen eguna)

2011/08/27 21:45

Herri osoan zehar Laudio

11:00etan DIANA, herriko auzo zehar, Laudioko Gaiteroak taldearen eskutik. Ondoren kalejira herrigunetik.

11:00etan Lamuza Frontoian, ESKUZ BINAKAKO PROFESIONALEN partida eta IX. SAN ROKE ESKUZ BINAKAKO AFIZIONATUEN TXAPELKETAko partida finala, Herriaren Pilotazale Elkarteak antolatuta. Euria egiten badu, Areta Frontoian.

11:00etan HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.

11:00etan Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 14:00ak arte.

11:00etan Lamuza Parkeko Bolatokian, HERRIKO PASABOLO TXAPELKETA, Laudioko Pasabolo Klubak antolatuta.

12:30etan Entzierroa eta Bigantzak (16 urtez gorakoak soilik)

12:30etan ANIMAZIOA, GESALTZA fanfarriaren esku, 15:00ak arte.

13:00etan ANIMAZIOA, Laudioko Gaiteroen esku.

13:30etan Elizako Portikupean, XXXII. TXISTULARIEN ALARDEA, Ekin Joleak Taldeak antolatuta.

14:30etan Txozonen barrutian, BERTSO BAZKARIA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

16:00etan HELDUENTZAKO I. GOITIBEHERA TXAPELKETA, Arrañotik Ellkakurirako jeitsiera; Ainubeak eta Nahasiak jaitaldeak antolatuta, Inertziako Kirolen Federazioko aholkularitzaz eta bere arautegiaren arabera.

16:00etan Lamuza Parkeko bolatokian, ARABAR BOLO TXAPELKETA, Arabar Bolo Kirol Elkartear antolatuta.

16:00etan amuza Parkeko bolatokian, XXVI. BOLO TXAPELKETA, Ellakuri Hiru Ohol Elkarteak antolatuta.

17:00etan Lamuza Parkeko Bolatokian, XIX. SAN ROKE KALBA TXAPELKETA, Laudioar Kalba Kirol Klubak antolatuta.

17:00etan Txonen barrutian, BERTSO HIP HOP JAIA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

18:00etan HAURRENTZAKO IKUSKIZUNA Lamuza Parkeko Pergolan, KORRI, XALTO eta

BRINKO pailasoek “Entresaka” lana antzeztuko dute, Kirikiño Aisi Taldeak antolatuta.

18:00etan Arraño Aldapetatik, KALEJIRA, Itzelak jaitaldeak antolatuta eta GESALTZA txarangak alaituta.

18:00etan Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 20:00ak arte.

18:30etan

Zezen Plazan, ZIRIKATZAILE GABEKO TRAJE DISTIRATSUZ JANTZITAKO ZEKORKETEN LAUDIOKO URREZKO KAPOTEAREN VIII. NAZIOARTEKO LEHIAKETA, Salamankako Campo de Ledesma herriko Lorenzo Rodriguez Espioja jaunaren ganadutegi egiaztatuko 4 zekor nobillero hauentzat: Tomas Angulo (Badajoz) eta Luis Miguel Castrillon (Colombia), Antolatzailea Club Taurino Mazzantini.

20:00etan Ohiturari jarraituz, odoloste klasikoak jango dira.

21:00etan MUSIKA IBILBIDEAn, MUSIKA ETA DANTZA, KOLDO ITURBErekin eta LOS CINCO BILBAINOSekin, goizaldeko 02:00ak arte.

22:30etan Herriko Plazan, DANTZA DENONTZAT, goizaldeko 02:00ak arte, biribilketa eta dantzaldiak, ANIMAZIO eta koreografiekin, BAISALAk antolatuta.

23:00etan KONTZERTUA: MKNO Zumalakarregiko Rockodromoa.

24:30etan Zumalakarregin, DISKOTEKA MUGIKORRA, diska-jartzaile eta animatzailearekin, 04:00ak arte. ETENALDIA EGINGO DA Galtzontzilo eta Kulero Lasterketak dirauen bitartean.

01:00etan Txoznen barrutian, DISKOFESTA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta, goizaldeko 04:00ak arte. Atsedenaldi, Irrintzi Txapelketa.

01:00etan Alberto Acero Plazatik, KALEJIRA, Intziriak jaitaldeak antolatuta eta JOSELONTXO´S TXARANGAk girotu eta alaituta.

02:30etan Azoka Plazan, Pankarta Lehiaketako eta Argazki Lehiaketako SARIAK BANATZEA, Akerbeltz jaitaldeak antolatuta.

02:30etan Azoka Plazan, III. GALTZONTZILO ETA KULERO LASTERKETA, Akerbeltz jaitaldeak antolatuta.

02:30etan Txoznen barrutian, IRRINTZI TXAPELKETA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

Laudioko Jaiak (Baserritar eguna)

2011/08/26 21:45

Herri osoan zehar Laudio

Goizeko 9:00etatik aurrera ERAKUSKETA eta produktuen salmenta, dultzainari, trikitilari eta txistularien aktuazioekin, Kilkerrak taldeak antolatuta.

11:00etan San Roke Udal Bolatoki, SAN ROKE BOLO LEHIAKETAKO SARIKETA NAGUSIA: GAZTEAK B Bolaltokian, goizez 10:30 - 11:30 arte eta arratsaldez 16:45-17:45 bitartean, HELDUAK eta EMAKUMEAK A Bolatokian, goizeko 11:30-12:15 bitartean eta arratsaldeko 18:15 - 19:30 bitartean.

11:00etan Herriko Plazan, BONSAI ERAKUSKETA, Dionisio Yecora Donamaria laudioarraren esku.

11:00etan Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 14:00ak arte.

12:00etan Txakolin eta Sagardo DASTATZEA doan, 18 urtez gorakoentzat.

12:00etan Basalarrinako aretoan, III. PINTXO TXAPELKETA, Basalarrina eta AEKk antolatuta.

12:30etan ANIMAZIOA, IZALDE TRIKITRIXArekin, 15:00ak arte.

13:00etan DANTZAK, Kilkerrak

13:00etan Elizako portikopean, PINTXO DASTATZEA, Zintzarriak jai-taldeak antolatuta.

14:30etan Elizako Portikopean, BAZKARI HERRITARRA, Zintzarriak jai-taldeak antolatuta.

17:00etan Herri gunetik, ERRALDOI eta BURUHANDIEN PASEOA Galtzagorri Kultur Taldeak eta Ama-Lur elkarteak antolatuta, Ekin Joleak txistulariak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.

 

Itxarkundia antolatzailea.

17:00etan Aldai Plaza, KUADRILEN ARTEKO HERRI KIROLAK, Ipurbeltzak jai-taldeak antolatuta.

17:30etan

Jarraian Txozna barrutian, AKTUAZIO FAMILIARRA, ELBI Sabelhiztunarekin (komentatu Aritz zenbat denbora behar duen muntatu eta desmuntatzeko)

18:00etan ANIMAZIOA, IZALDE TRIKITRIXArekin, 21:00ak arte.

18:00etan Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 22:00ak arte.

18:00etan Ellakurin, XV. San Roke ARTZAIN TXAKURREN Txapelketa eta VII.

Txosna barrutian, UMEENTZAKO ANTZERKIA, KUKUBILTXO taldeak “Txirrikiz” lana aurkeztuko du, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.“BIXENTE URKIJO” ARTZAIN TXAKURREN Txapelketa, Aratek antolatuta.

18:00etan Lamuza Plazan, KULTUR JAIA hasiko da: txalaparta(Amazur), albokariak, trikitrilariak, txistulariak, Urduñako Gaiteroak eta Txomin eta Biguri (jota abeslariak), Fita Fik Euskal Soinutresna Elkarteak antolatuta.

19:00etan Aldai Plazatik, ASTOAREN KALEJIRA, Txilardiak jaitaldeak antolatuta eta IRUÑA fanfarriak girotuta.

19:30etan Udal probalekuan, SAN ROKE IDI PROBAK TXAPELKETA, Berrio Kirol Elkarteak antolatuta.

22:00etan Lamuza parkeko Pergola Eszena Gunean, MUSIKA KLASIKOAREN KONTZERTUA, JESUS GURIDI musikari arabarraren omenez, bere heriotzaren 50. Urteurrena dela-eta, ARRIAGA LAUKOTEaren esku.

20:00etan KONTZERTUA, Azoka Plazan, HOSTARA taldearekin, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatua.

21:00etan MUSIKA IBILBIDEAn, MUSIKA ETA DANTZA, KOLDO ITURBE eta IZALDE TRIKITRIXAren eskutik, 01:00ak arte.

22:00 etan KONTZERTUA, Herriko Plazan, KORRONTZI & OINKARIrekin (infernuko hauspoa ikuskizuna).

24:00etan Txosnen gunean, bi karpa jarriko dira kontzertua egiten den tokiaren inguruan. Goizeko hirurak arte egongo dira zabalik. Karpa horietako batean, SASOIA elkarteak alkoholemia-azterketa profesionalak egingo dizkie eskatzen duten guztiei, eta alkohola neurriz gain edateak gidatzerakoan sor ditzakeen arriskuei buruzko informazioa emango die, betiere, istripuak prebenitzea helburu. Beste karpan, berriz, herritarrek kontsumitzen dituzten drogak erakutsi ahalko dizkiete AI LAKET! elkarteko kideei, azter ditzaten. Aztertu ondoren, drogen benetako konposizioaren gaineko argibideak emango dizkiete, kontsumoak sor ditzakeen kalteak saiheste aldera. Festetan drogak kontsumitzeak dakartzan arriskuak prebenitzea:Udaleko prebentzio-bulegoak eta Eusko Jaurlaritzako Droga Mendekotasunen Zuzendaritzak antolatuta.

24:00etan KONTZERTUA Txosnen barrutian: ZE ESATEK taldekin eta jarraian BERBENA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

24:00etan DISKOTEKA MUGIKORRA Zumalakarregi Rockodromoan, Diska-Jartzaile animatzaileaz, 03:00ak arte.

Laudioko Jaiak (Koadrilen eguna)

2011/08/25 21:00

Herri osoan zehar Laudio

10:00etan Lamuza Parkean, HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA, 14:00ak arte.

10:30etan Lamuza Frontoian, XII. SAN ROKE ESKUZ BINAKAKO AFIZIONATUEN TXAPELKETA, 1. eta 2. final-aurrekoak, Herriaren Pilotazale Elkarteak antolatuta. Euria ari badu, Areta Frontoian.

11:30etan Aldaiko Plazan, ZELAI ERREA, Zamaltzainak Jaitaldeak antolatuta.

12:30etan ANIMAZIOA, USTEKABE fanfarriaren, 15:00ak arte.

14:30etan Aiara Kantzelaria Institutoko patio estalian, KOADRILEN BAZKARIA, Kuxinak Tripotxan Jai-taldeak antolatuta.

16:00etan Basalarrinako aretoan, V. MUS TXAPELKETA, Euskaraz, Basalarrina eta AEKk antolatuta.

16:30etan Lamuza Parkean, HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA, 19:00ak arte.

18:00etan

Lamuza parkeko Pergola eszenategian, ANTZERKIA, Pantha Rhei Taldeak “Monsters show” antzezlana aurkeztuko du.

18:00etan Zezen Plazan, MUTURREKO HERRI KIROLA, Zoroak Jaitaldeak antolatuta.

18:00etan ANIMAZIOA,USTEKABE fanfarriaren, 21:00ak arte.

18:30etan Udal Probalekuan, SAN ROKE TXAPELKETAKO ZALDI-PROBAK, Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.

20:00etan Zezen Plazatik, KALEJIRA, Jaiak Koordinadorak antolatuta eta KATU BURU perkusio taldeak girotuta eta alaituta.

21:00etan Txosna barrutian, ITZIAREN SEMEAK taldearen KONTZERTUA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

22:00etan Herriko Plazan, DANTZA DENONTZAT, goizaldeko 01:00ak arte, biribilkeketa eta dantzaldiak, ANIMAZIO eta koreografiekin, BAISALAk antolatuta.

23:00etan Txosna barrutian, ERROMERIA TXIMELETA taldearekin, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta

Laudioko Jaiak (Berakatz Eguna)

2011/08/24 21:00

Herri osoan zehar Laudio

9:30etan Lamuza Frontoian, Nerbioigoieneko HAURREN PILOTA eskolen ERAKUSTALDIA, Herriaren Pilotazaleen Elkarteak antolatuta.

10:00etan Lamuza Parkean, HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA, 14:00ak arte, Vital Kutxa babesle.

10:30etan Aiara Kantzelaria Institutuan, X. 3 X 3 HOCKEY TXAPELKETA haurrentzako, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.

11:00etan Herriko Plazan batu eta kontzentratuko dira herriko kaleak zeharkatuko dituen KALEJIRA-SOKAN parte hartuko dutenak, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.11:00:

Adinekoen Egoitzatik, SOKAREN HASIERA, usadiozko ibilbide eta geldiuneak eginez, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.

13:30etan Herriko Plazan soka amaitu eta AURREZKU DANTZA, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.

14:30etan Lamuza parkean, bolatokien ondoan, SENIDETASUN BAZKARIA, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.

16:00Basalarrinako aretoan, FUTBOLIN TXAPELKETA, Euskaraz, Basalarrina eta AEKk antolatuta.

17:00etan Gardea Kiroldegian, XVI. SAN ROKE HOCKEY TXAPELKETA HERRITARRA, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.

17:00etan Lamuza Parkean, Bolatokien ondoan, ERROMERIA, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta, .ERDIZKA LAU taldearekin.

18:00etan ANIMAZIOA, ARDOA BARRURA fanfarriaren esku, 22:00ak arte.

19:00etan Txosnen esparrutik, KANTUKADA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

22:00etan Herriko Plazan, PIRULO MONSTER TXOU, Canal 58 eta Pirula Irratiak antolatuta.

23:00etan Txozna barrutian, DJ, goizaldeko 03:00ak arte.

Laudioko Jaiak (abuztuak 16)

2011/08/16 21:30

Herri osoan zehar Laudio

08:00etan: 

ALBORADA, “ARLOTEAK” taldeak osatutako ahots eta soinu

-tresnen abesbatzak eskainita, karrozaren laguntzaz.

09:00etatik Aurrera KALEJIRAK Lankaietako Lagunak y Ekin Joleak txistulari taldeen eskutik.

11:00etan DIANA, herriko auzo zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik; gero, kalejirak erdigunetik.

 

 

11:00etan HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.

11:30etan Lamuza Parkean, JOLASAK ETA TAILERRAK, 13:30ak arte, Kirikiño Aisi Taldeak antolatuta.

11:30etan Aldaiko Plazan, HAURREN LEHIAKETA GASTRONOMIKOA, Algaratsuak taldeak antolatuta.

12:30etan ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (Soilik 16 urtez gorakoentzat).

13:00etan ANIMAZIOA, USTEKABE fanfarriaren esku.

13:00etan ANIMAZIOA, Laudioko Gaiteroen esku.

13:00etan Lamuza parkeko Pergola eszenatokian, KONTZERTUA, San Roke Musika Elkarteak eskainia, ondorengo egitaraua honekin:

1.

“IZAR” - J.V.EGEA - 12´

2. “JAIALDIA”

- IÑAKI URKIZU - 8´15´´

3. “TXORIA

-TXORI” - MIKEL LABOA - 7´

4. “BETIKO

-OSKORRI” – OSKORRI - 12´

5. “AGUR JAUNAK

14:30etan Gaztetxean, BAZKARIA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

Jarraian Gaztetxean, MUS TXAPELKETA, Txosna Batzordeak antolatuta.

17:00etan Herrigunetik, ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA Galtzagorri Kultur Taldeak eta Ama-Lur elkarteak antolatuta, Ekin Joleak txistulariak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.

Jarraian Herriko Plazan, haurrentzako KARAOKEA, Kirikiño Aisi Taldeak antolatuta.

18:00etan Lamuza parkeko Pergola ezsenategian, XIV. AURRESKU TXAPELKETA, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatuta.

18:00etan Lamuza Plazan, HERRI KIROLAK eta AIZKOLARI GAZTEEN ARABAKO TXAPELKETA, Arriskuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.

18:00etan Herriko Plazan, ANTZERKIA Belga Plansjet txontxongilo taldearekin; antzerlana:

-aren ALDAERAK” - JOSEP VICENT“Txontxongiloak et Dantzak”.

18:30etan San Roke Aldapetatik, KALEJIRA San Rokeren ohorez, Zoroak taldeak antolatuta eta Ustegabe fanfarriak girotu eta alaituta.

18:30etan Zezen Plazan, ZIRIKATZAILE GABEKO TRAJE DISTIRATSUZ JANTZITAKO ZEKORKETEN LAUDIOKO URREZKO KAPOTEAREN VIII. NAZIOARTEKO LEHIAKETA, Salamancako Villavieja de Yeltes herriko José Celestino García jaunaren ganadutegi egiaztatuko 4 zekor nobillero hauentzat: Tomas Campos (Escuela Taurina de Badajoz) eta José Manuel Garrido (Escuela Taurina de Badajoz), Antolatzailea Club Taurino Mazzantini.

19:00etan Lamuza Parkeko Pergola Eszenategian, XII. FANDANGO ETA ARIN-ARIN TXAPELKETA, Fi ta Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatuta.

20:00etan Zubiaur kalean, KARAOKE eta SANGRIA LEHIAKETA, Itzelak jaitaldeak antolatuta.

20:00etan Herriko Plazan, ANTZERKIA, Daraomai taldearekin, "1,2,3, Poma " lana antzeztuta.

22:00etan Herriko Plazan, DANTZA DENONTZAT, goizaldeko 01:00ak arte, biribilkeketa eta dantzaldiak, ANIMAZIO eta koreografiekin, BAISALAk antolatuta.

22:00etan Zumalakarregiko Rockodromoan, animazio IKUSKIZUNA, DJ OIHAN VEGA eta MAY Biren esku, goizaldeko 02:00ak arte.

23:30etan KONTZERTUA Txoznen barrutian, EINA (lehen INADAPTACE) eta GOVERNORS taldeen esku, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta, goizaldeko 03:00ak arte.

Laudioko Jaiak (abuztuak 15)

2011/08/15 21:30

Herri osoan zehar Laudio

09:00etatik aurrera:

XIV. Aire Libreko PINTURA LEHIAKETA. MIC Editorialak babestuta. (Ikusi oinarriak http://www.laudiokoudala.net Web orrian).

09:00etatik aurrera:

II. Argazki Lehiaketa hasiera, Aurpekoak jaitaldea antolatzaile. Argazki erretratuak ateratzeko egunak: 15, 16, 17 eta 27 (Lehiaketa oinarriak http://www.laudiokojaiak.com web atarian daude)

10:30etan Alberto Acero Plazan, GOZARI HERRITARRA, Baldarrak jaitaldeak antolatuta.

11:00 etan Pankartak aurkeztea eta kalejira Alberto Acero Plazatik, Jaiak Koordinadorak antolatuta eta BERIBA SANBA ESKOLA Perkusio Taldeak girotuta.

12:00etan

Herriko Etxetik, TXUPINAZOA botako dutenen AGURRA eta LEHEN SUZIRIA jaurtiko da, Jaien hasiera iragarriko duena; hori baino lehen, aldez aurretik, San Roke Jaietako

"ALBORADA" ERESERKIA entzungo da, Los Arlotesek abestuta. Konfeti eta serpentinen eztanda.

Jarraian KALEJIRAK, Ekin Joleak Txistulari-taldea, Lankaietako Lagunak eta Laudioko Gaiteroak taldeekin eta BERIBA SANBA ESKOLA Perkusio Taldearekin, jaitalde, kuadrila, erraldoi eta buruhandien laguntzaz eta San Roke Musika Elkartearekin batera.

13:00etan Txoznak zabaltze ekitaldiko TXUPINAZOA, Laudioko Txozna Batzordeak antolatuta.

17:00etan Zumalakarregin, SKI-TAULA txapelketa, Ñorrala jaitaldeak antolatuta.

18:00etan Lamuzako San Pedro Elizako Arkupeetako kristalezko etxean, XV. Aire Libreko PINTURA LEHIAKETAko SARIAK banatuko dira.

18:00etan Herriko kaleetatik BERIBA SANBA ESKOLA Perkusio Taldearen emanaldia, 21:00ak arte.

19:00etan Lamuza parkeko Pergola eszenategian, ANTZERKIA, Lusco e Fusco taldearekin,

“Encontros” antzezlana aurkeztuko duela.

19:00etan Zubiaur kalean, BOKATA jana eta JOKUAK, Zainzuriak jaitaldeak antolatuta.

17:00etan Lamuza Parkeko Pergola Eszena Gunean, MUSIKA AKTUAZIOA: MARIACHI GUADALUPANO

21:00etan MUSIKA IBILBIDEAn, MUSIKA ETA DANTZA, MARIACHI GUADALUPANO eta LOS CINCO BILBAINOSen eskutik, goizaldeko 01:30ak arte. (Artifiziozko suek dirauten bitartean, eten eta atsedena hartuko da).

21:00etan Zumalakarregin, DISKOTEKA MUGIKORRA, diska-jartzaile eta animatzailez, 03:00 arte. (Eten egingo da artifiziozko suen hasieratik kontzertua amaitu arte)

21:30etan BERBENA, txosnen esparruan, IZARGI taldearekin, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta. (Eten egingo da artifiziozko suek dirauten bitartean).

22:00etan Herriko Plazan, DANTZA DENONTZAT, goizaldeko 01:00ak arte, biribilketa eta dantzaldiak, ANIMAZIO eta koreografiekin, BAISALAk antolatuta.

23:00etan Larra Parkean, ARTIFIZIOZKO SUAK: Piroteknia Caballék prestatutako bilduma erreko da. Ikuskizun honetaz lehenetsien eran eta aurreneko leku gozatu ahal izango da Goikogane kaleko lorategien zonatik, Baia kaletik Eroskiko biribilguneraino eta Biarritzeko zubitik Goikoplazaraino.

23:30etan KONTZERTUA: Zumalakarregi etorbideko Rockodromoan, PLEASE-TRIBUTO A U2 taldeaz.