Orozkoko jaiak: barikua

2019/08/30 12:00 - 19:17

Orozko

TXUPINAZO EGUNA

12:00 // Txosnagunearen irekiera. Jarraian, mural margoketa, kale animazioa eta GZTxef lehiaketa

14:30 // Gazte bazkaria. Ostean, bingo musikatua

19:00 // Txupinazoa, kanpai hotsak, buruhandiak eta kalejira
Orozkoko trikitilariekin

19:05 // Pilota eta gomazko paleta partidak Plazako frontoian, Olgetan Euskal Pelota Kirol Elkartearen eskutik

19:30 // Goitibera lasterketa Txosnagunean

20:00 // Sardina jana Txosnagunean, Supelaur Kultur Elkarteak antolatuta

21:00 // Kontzertua: THE ALL NIGHTERS Zubiaur plazan

22:00 // Kontzertuak: MUGALARI, SIROKA, DJ BULL Txosnagunean

23:00 // Musika emanaldia: DJ IZPI Zubiaur plazan

Orozkoko jaiak: barikua

2019/08/31 12:00 - 19:17

Orozko

9:00-10:00 // II. Orozkoko Harana kaleko pintura lehiaketa Museoan, Udalak antolatuta

10:00 // Marmitako txapelketa, Eskolako patio estalian, Orozkoko EAJren eskutik

12:00 // Emakume sortzaileen azoka Txosnagunean

12:30 // Triki-bertso kalejira, Igor Elortza eta Andoni Egaña bertsolariekin eta Orozkoko trikitilariekin

16:00 Mus txapelketa Batzokian, Orozkoko EAJren eskutik

17:00 // Futbol partidak Ibaiondo futbol zelaian

19:00-22:00 // Beldur Barik Gunea Zubiaur plazan

19:30 // Kalejira feminista Mamiki batukadarekin

21:30 // Ikuskizuna 4 EME Txosnagunean, jarraian ekitaldi feminista egongo da

23:00 // Irrintzi txapelketa Zubiaur plazan, Supelaur Kultur Elkartearen eskutik

23:00 // Kontzertua FITOS Y EL FITIPALDI (Tributu taldea) Gorbeia kalean

00:30 // Kontzertuak: YOGURINHA BOROVA eta LAS TEA PARTY DJ’S Txosnagunean

01:00 // Musika emanaldia DJ MARKELIN Zubiaur plazan

Orozkoko jaiak: barikua

2019/09/01 10:00 - 19:17

Orozko

JUBILATUEN EGUNA

10:00 // Kalejira “Beti Jai” fanfarrearekin

11:00 // Meza San Juan parrokian

11:30 // Herri kirolak Frontoian

13:00 // Dantzaldia Ubixeta taldearekin, Zubiaur plazan

14:30 // Jubilatuentzako bazkaria Eskolan

18:30 // Zekorketa

20:00 // Mobilizazioa: “Euskal preso, iheslari eta deportatu politikoak etxera” lemapean. Ondoren elkartasun argazkia egingo da #47akHerrian lemapean

20:30 // Erromeria JOSELU ANAYAK Zubiaur plazan

21:30 // Elkartasun afaria eta kontzertu akustikoa IKER LAUROBA Txosnagunean

Orozkoko jaiak: barikua

2019/09/02 10:00 - 19:17

Orozko

SAN ANTOLIN EGUNA

Egun osoa zehar Orozkorock jaialdiaren argazki erakusketa Txosnagunean

10:00 // Kalejira “Beti Jai” fanfarrearekin

11:00 // Meza San Antolin ermitan

11:00 // Garrafa lehiaketa Zubiaur plazan

11:30 // Eskupilota eta gomazko paleta partiduak Plazako frontoian, Olgetan Euskal Pelota Kirol Elkartearen eskutik

18:00 // Garagardo dastaketa Txosnagunean

18:30 // Zekorketa Salamankako Charro de Llén ganadutegiko bina zekor. Toreroak: José Antonio Salas Pirela (Madril), Clément Charles Faisant (Guadalajara). Sobresalientea: Andre Julian Barajas Garibay (Madril)

20:30 // Orozkorock I. Banden lehiaren finala Txosnagunean

20:30 // Kontzertuak Zubiaur plazan
ROCIO DURCALI TRIBUTUA
GORASARREA
MARIACHI IMPERIAL

Orozkoko jaiak: barikua

2019/09/03 10:00 - 19:17

Orozko

10:00 // Pintura lehiaketa Zubiaur plazan

11:00-14:00 // Jolas parkeak Zubiaur eta Lehendakari Agirre plazetan

12:00 // Ur jolasak Kiroldegiko igerilekuetan

14:00 // Umeentzako bazkaria Eskolan

15:00 // Gynkana 10-12 urte bitarteko umeentzat, eskolan

15:00-17:00 // Jolas parkea Zubiaur eta Lehendakari Agirre plazan

17:00 // Karaokea eta umeen irrintzi lehiaketa Zubiaur plazan, Agate Deuna abesbatzaren eskutik

19:00 // Mozorro lehiaketa Zezen plazan

19:00 // “Ezker pareta” finala, Plazako frontoian, Kolometak antolatuta

20:30 // Haurrentzako DJ emanaldia: AZKEN DANTZA (12 urtetik gorako umeentzat, Txoperan)

20:30 // Musika emanaldia DJ KAKTUS Zubiaur plazan

Orozkoko jaiak: barikua

2019/09/04 10:00 - 19:17

Orozko

BERAKATZ EGUNA

10:00 // Kalejira “Elutxa” txarangarekin

12:00 // Joko poteoa, Adie Elkarteak antolatuta

15:00 // Herri bazkaria frontoian

17:00 // Erromeria: AKERBELTZ Zubiaur plazan, 21:00etan hasiko da bigarren zatia

19:00 // Bigantxak Zezen plazan

22:30 // Musika emanaldia DJ UXU&TATUN eta dantza lehiaketa Txosnagunean

23:00 // Txokolatea Zubiaur plazan. 

00:00 // Jaien amaiera

Goikiriko jaiak

2019/09/22 10:30 - 19:36

Orozko

10:30 // Jaien hasiera Musikarekin

12:00 // Meza nagusia Goikiri inguruko hildakoen alde

13:25 // Txartel zozketa 

13:30 // Euskal dantzak

13:30 // Tortila eta paella txapelketaren aurkezpena. Hainbat sari egongo dira bi txapelketetako lehen hiru irabazleentzat

15:00 // Erromeria Trikitiarekin

16:30 // Herri kirolak Haurrentzako eta gazteentzako

17:30 // Txokolatada

18:00 // Irrintzi txapelketa

Izartzako pagadira ibilaldia

2019/09/29 11:00

Orozkoko Museoa | Orozko |ibilaldia

Ibilbidea Zubiaurretik Izartzako pagadira.