Laudioko Jaiak: Berakatz Eguna

2017/08/23 09:30

Herrian Laudio |Jaia

9:30 // Esku-pilota partiduak Lamuza frontoian

10:00 // Haur-parkea Lamuza parkean

10:30 // Haurrentzako XVI. 3X3 Hockey Txapelketa, Laudio BHIn

11:00 // Familiagunea Txosnagunean

11:00 // Xake partidak Aldai plazan

11:30 // Sokaren hasiera adinekoen egoitzatik

14:00 // Sokaren amaiera eta aurreskua Herriko Plazan

15:00 // Bazkari herrikoia Lamuza Parkean

16:30 // Haur-parkea Lamuza Parkean

17:00 // Erraldoi eta buruhandien kalejira

17:30// XXII. San Roke Hockey Txapelketa Herritarra Gardea kiroldegian

17:30 // Dantza plaza Lamuza parkean

18:00 // Haurrentzako ekintzak Zumalakarregi etorbidean

18:00 // Irrien Lagunak txosnagunean

19:00 // Antzerkia Herriko Plazan: “Jugete Roto 3p0”

19:00 // Kantukada Lamuza Parketik

20:00 // Folk kontzertua Herriko Plazan, Fita Fik taldearen eskutik

21:00// Afari musikatua Txosnagunean: Boogie riders taldearekin

21:00 // Xaiborren emanaldia

21:30 // Habanera gaua herriko plazan: “Els pescadors de l´escala”

21:30 // Koadriga-lasterketa Zumalakarregi etorbidean

San Bartolome Jaiak: Asteazkena

2017/08/23 11:00

Okondo |Jaia

11:00 // Paella txapelketa

13:00 // Jaien pregoia eta txupinazoa

14:00 // Bazkari herrikoia  (Paella)

17:00 // Briska txapelketa

18:00-20:00 // Bolo txapelketa

19:00 // Landa-kirola

21:30 // Sagardotegia
Odoloste eta txistorra jana

23:30 // Berbena
Alai taldearekin

Larrabeko Jaiak: Osteguna

2017/08/24 10:00

Letobeko parkean Amurrio |Jaia

10:00 // Txupinazoa

11:30 // Meza, hilerriko kaperan

12:00 // Umeentzako puzgarriak

13:00 // Patata tortilla txapelketa. Sariak:
1) 40 euro eta trofeoa
2) 30 euro eta trofeoa
3) 20 euro eta trofeoa

13:00 // Igel joko txapelketa
(Izen ematea: 1 euro)

14:00 // Sari banaketa eta zozketa

16:00 // Puzgarriak

17:00 // Umeentzako jolasak

19:00 // Txokolatada
(Umeentzat doan, helduentzat 0,20 euro)

20:15 // Umeentzako disko-antzerkia

21:30 // Zumba

23:30 // Jumas Band taldea

Laudioko Jaiak: Koadrilen Eguna

2017/08/24 10:00

Herrian Laudio |Jaia

10:00 // Haur-parkea Lamuza parkean

11:00 // Familiagunea Txosnagunean

12:30// “Ez da kasualitatea”, eraso matxisten aurkako bertso musikatuen emanaldia Txosnagunean.

14:00 // Koadrila-bazkaria Aldai plazan

16:00 // Laudio´s got talent Aldai plazan

16:30 // Haur-parkea Lamuza parkean

17:00 // Mus Txapelketa Basalarrina Euskal Topagunean

18:00 // Haurrentzako ekintzak Zumalakarregi etorbidean

18:00 // Extreme herri-kirolak zezen-plazan

19:00 // Zaldi-proben San Roke Txapelketa

19:00 // Kalejira Latiorro auzoan

20:00 // Kalejira Batukada zaparradaren eskutik

21:00 // Puro relajo taldearen musika emanaldia

21:00 // Afari musikatua Mobydickekin, Txosnagunean

22:00 // Kontzertua Txosnagunean: Zazkel, Huntza eta Akerbeltz

23:00 // Susana Seivana eta Ardentia taldeak, Zumalakarregi etorbidean

San Bartolome Jaiak: Osteguna

2017/08/24 11:00

Herrian Okondo |Jaia

11:00-13:00 // Bolo txapelketa

11:30 // Jai parekideen aldeko kalejira eta mokadua

Txu-txu trena, egun osoan

12:30 // Meza

17:00 // Mus txapelketa

18:00 // Emakumeentzako bolo txapelketa

“Araiako umore jaialdiko” antzerkia

20:30 // Dantza plaza Patxi eta konpainiarekin

21:30 // Arkume errea burruntzi erara

23:30 // DJ Xaibor

1ºUrteurren Jaia Sorginlarren

2017/08/25 11:00

Aldai plaza | Laudio

Gure 1ºUrteurrena ospatuko dugu laudioko jaietan!!! Denok abuztuaren 25ean goizeko 11:00etan Aldai Plazaraa!!! Ospatuko dugu gure 1ºUrteurrena Programa honekin: - 11:00etan Txupinazoa Eta jarraian Kalejira herritik. (Sorpresak egongo dira kalejiran zehar) #1ºUrteurrena #Sorginlarren #laudiokoburuhandimitologikoak #SorginaOnTourAkerraEre

Laudioko Jaiak: Baserritar Eguna

2017/08/25 09:00

Herrian Laudio |Jaia

9:00 // Azoka, erakusketa eta produktuen salmenta, Zumalakarregi etorbidean
10:30-20:00 // San Roke Bola Lehiaketa Nagusia San Roke udal bolatokian

11:00 // Kalejira herriko kaleetatik, Sorginlarren mitologia taldearen buruhandiekin

11:00-14:00 // Pintxo gargantua Herriko Plazan

11:00 // Familiagunea Txosnagunean

12:00 // Dantzak Zumalakarregi etorbidean

12:00 // Nafarroa kanta taldearen emanaldia

12:00 // Animazioa Beti-jai fanfarrearekin

12:00 // Pintxo-txapelketa eta igel toka txapelketa Batzalarrin kalean

12:30 // Bertso-saioa txosnagunean

14:30 // Bazkari herrikoia elizako arkupean

17:00 // Erraldoi eta Buruhandien kalejira  

17:00 // Jolasgune erraldoia txosnagunean

17:30 // Kultur jaiaren hasiera, Lamuza plazan

18:00-20:00 //Pintxo-gargantua

18:00 // Arkaitz Estiballes eta Fredi Paia bertsolariekin, Artzain Txakurren XXI. San Roke Lehiaketa eta Artzain Txakurren XII. Bixente Urkijo Lehiaketa

18:00 // Txotxongilo-antzerkia Herriko Plazan: “Zoo-zom”

19:00 // San Roke Idi-probak udal probalekuan

19:00 // Antzerkia Abastos plazan: “Lapur minak”

20: 00 // Joselontxos taldearekin kalejira

21:00 // “Erradikalak gara” antzezlana Txosnagunean

22:00 // The Soulbraker Company, Patxuko Nice eta Marianitoz Blai Txosnagunean

22:00 // San Roke Musika Elkartearen kontzertua, Herriko Plazan

Bien bitartean: Intxarkundia dantza-taldearen eta La Cola de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearen emanaldia

23:30 // Iseo & Dodosound eta La Regadera taldeen kontzertua Zumalakarregi etorbidean

24:00-3:30 // Sasoia erakundeak alkoholemia analisiak, Txosnagunean

San Bartolome Jaiak: Ostirala

2017/08/25 11:30

Herrian Okondo |Jaia

11:30 // Umeentzako jolasak

12:00 // Tortilla txapelketa

12:30 // Meza hildakoen omenez

17:00 // Tute txapelketa
Plater tiroketa

19:30 // Party Manen emanaldia

22:00 // Mozorro lehiaketa

23:00 // Berbena: Erritmo taldea

Laudioko Jaiak: Odoloste Eguna

2017/08/26 11:00

Herrian Laudio |Jaia

11:00 // Diana gaiteroekin

11:00 // Hasiberrientzako entzierroa

11:00-14:00 // Pintxo gargantua Herriko Plazan

11:00 // Familiagunea Txosnagunean

12:00 // Animazioa Beti-jai fanfarrearekin

12:30 // Bertso-saioa Txosnagunean

12:30 // Entzierroa eta bigantxak -soilik 16 urtetik gorakoentzat-

13:00 // Animazioa gaiteroekin

13:00 // Bertso-poteoa Txosnagunetik abiatuta eta La Colla de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearen emanaldia

13:30 // Txistularien XXXVIII. San Roke Alardea elizako arkupean

15:00 // Herri-bazkaria Txosnagunean

15:00 // 23 urte beherakoen elite mailako “XXVIII. Laudio Saria-Pablo Bilbao Memoriala” txirrindularitza-lasterketaren irteera

16:00 // Pasaboloko IX. San Roke Txapelketa Lamuza parkeko bolalekuan

16:00 // Arabako IX. Bola-joko Txapelketa, Lamuza parkeko bolatokian

17:00 // Erraldoi eta buruhandien kalejira

18:00 // Dantza plaza Txosnagunean

18:00 // Txotxongilo-antzerkia Herriko Plazan: “Violeta”

19:00-21:00 // Pintxo-gargantua Herriko Plazan

19:15 // La Colla de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearen emanaldia Araba eta Batzalarrin kaleen artean

20:00 // Animazioa Laudioko gaiteroen eskutik

20:00 // Bolero-gaua herriko plazan el Trio Medianoche taldearen eskutik

20:00 // Odoloste-jana

23:30 // Zea Mays eta Hesian taldeen kontzertua Zumalakarregi etorbidean

00:30 // IX. Kaltzontzilo eta kulero lasterketa, Herriko Plazan

01:00 // Pankarta sari-banaketa herriko plazan

2:00 // Disko-dantza Txosnagunean

San Bartolome Jaiak: Larunbata

2017/08/26 12:30

Herrian Okondo |Jaia

12:30 // Jubilatuentzako meza eta Okondoko edadetuenari erramu ematea

14:00 // Aiton-amonen omenezko bazkaria

16:30 // Dantzaldia eta jaien amaiera

Buruhandien kalejira (Erroketxu txakurraren erreketan)

2017/08/27 23:00

Laudioko Herriko Plaza | Laudio

Laudioko jaien azken egunean sorginlarreko buruhandiak ere aterako dira. Aterako gara Laudioko herriko plazatik 23:00etan eta, ordu erdi herrian zehar ibili eta gero joango gara Erroketxu txakurraren erreketara jaiei amaiera emateko.

Laudioko Jaiak: Erroketxu eta Kofradia Eguna

2017/08/27 11:00

Herrian Laudio |Jaia

11:00 // Pintxo gargantua Herriko Plazan

11:00 // Diana gaiteroekin

11:00 // Prozesioa, San Rokeren irudia ermitara itzultzeko

11:00 // Hasiberrientzako entzierroa

12:30 // Entzierroa eta bigantxak -16 urtez gorakoentzat-

12:30 // San Roke Musika Elkartearen kontzertua Aldai Plazan

14:00 // San Rokeren kofradiako kideen bazkaria elizako arkupean

17:00 // Erraldoi eta buruhandien kalejira

18:00 // Kalejira San Roke musika elkartearen eskutik

19:00 // Antzerkia herriko plazan: “El asombroso Dave Wonderthing”

20:00 // Animazioa gaiteroekin

21:30 // KUKAI dantza taldearen emanaldia Herriko Plazan: “Hazipenen pozak”

23:00 // Erromeria Zumalakarregi etorbidean Honat taldearekin

23:00 // Kalejira Sorginlarren Mitologia Taldearen buruhandiekin

23:30 // Erroketxu txakurraren kalejira eta erreketa

Aloriako Jaiak: Asteartea

2017/08/29 07:30

Amurrio |Jaia

07:30 // Jaien hasiera suziri eta kanpai hotsekin

12:00 // Meza

13:00 // Euskal dantzak

15:00 // Herri bazkaria

16:30 // Alboradak

17:00 // Mus txapelketa
1. Saria: 300 euro
2. Saria: 150 euro
3. Saria: 90 euro
4. Saria: 60 euro
18:00 // Haur jolasak

23:00 // DJ Juanma

Aloriako Jaiak: Asteazkena

2017/08/30 07:30

Amurrio |Jaia

07:30 //  Kanpai hotsak eta suziriekin diana

13:00 // Hildakoen omenezko meza

15:00 // Herri bazkaria

18:00 // Puzgarriak, zezen mekanikoa eta apar festa

21:00 // Parrilada herrikoia

21:00 // Disko-festa Mark Marcosekin

23:00 //  Diskofestaren jarraipena

03:00 // Atleta topaketa: Mila galtzetan

04:00 // Jaien amaiera eta lasterketaren sari banaketa

Soxoko Jaiak: Asteazkena

2017/08/30 09:00

Herrian Aiara Soxo |Jaia

9:00 // Kanpai-errepikapena eta suziri jaurtiketa

9:30 // Soxoko III. Mendi Martxa -izen ematea doakoa-

13:00 // Meza santua eta gaztelu puzgarriak

13:30 // Triki-poteoa

18:00 // Conquisoxo
 
19:00 // Mus Txapelketa

22:30 // Dantzaldia Lisker taldearekin

Soxoko Jaiak: Osteguna

2017/08/31 13:00

Herrian Aiara Soxo |Jaia

13:00 // Meza Santua eta gaztelu puzgarriak

13:30 // Dantza emanaldia eta igel-toka txapelketa

18:00 // Umeentzako jolasak

19:00 // Tute txapelketa

21:00 // Herri parrillada

22:30 // DJ Kike Mixekin dantzaldia

00:00 // Mozorroak eta bingoa

00:30 // Dantzaldiaren jarraipena eta txokolatada herrikoia goizaldean

Orozkoko Sanantolinak: Eguena

2017/08/31 19:00

Herrian Orozko |Jaia

19:00 // Txupinazoa eta kanpai hotsak

19:00 // Eskupilota partiduak

20:00 // Dantza poteoa

20:00 // Sardina jana
    
21:00 // Kontzertua: DJ Bull, Txosnagunean

Orozkoko Sanantolinak: Umeen Eguna

2017/09/01 10:00

Herrian Orozko |Jaia

10:00 // Pintura lehiaketa, Zubiaur plazan

12:30 // Joko-rallye txikia (2-8 urtekoentzako) zein handia (8 urtetik aurrerakoentzat); eta
Motor-lasterketa 2 urtetik gorakoentzako,
Lehendakari Agirre plazan

17:00 // IV. Mus txapelketa, Batzokian

17:00 // Auto-zoro lasterketa, Itxina kalean

19:00 // Mozorro lehiaketa, Zezen plazan

19:30 // “Ezker-pareta” esku-pilota txapelketako finala

20:00 // Pintura eta mozorro lehiaketako sari banaketa, Zezen plazan

20:30 // Umeentzako afaria Zubiaur plazan

22:00 // Kontzertuak, Txosnagunean: Radio Revolución, Zopilotes Txirriaos eta Ezten Giro

23:00 // “Oxabi” erromeria Zubiaur plazan