Larrabeko jaiak

2019/08/24 10:00 - 19:03

Amurrio

10:00 // Txupinazoa

11:30 // Meza Hilerriko kaperan

12:00 // Umeentzako puzgarriak

12:00 // Patata Tortila Txapelketa

13:30 // Sari banaketa, tortilen aurkezpena eta tarta baten zozketa

16:00 // Umeentzako puzgarriak

16:30 // Umeentzako jolasak eta zumba Zin Dancersekin

18:30 // Txokolate jana

19:00 //  Igel joko txapelketa. Izen emateak 1 euro balioko du

20:00 // Bocabeats Komedia

21:30 // Bokatak

21:30 // Kontzertuak: SABIN GUARESTI eta JUMAS BAND

San Bartolome jaiak: Larunbata

2019/08/24 11:00

Okondo |Jaia

11:00 // Bizikleta ibilbidea
Adingabeak heldu batekin batera joan beharko dira eta derrigorrezkoa izango da kaskoa eramatea

11:00-14:00 // Landare lehiaketa Plazan

12:00-12:30 // Txu-txu trena
Herriko pertsona nagusientzat

12:30 // Meza
San Bartolomeren omenez. Itzalde abesbatzak abestuta

12:30-14:00 // Txu-txu trena

13:00 // Eskupilota

16:00-19:00 // Spartan race eta ping-pong txapelketa Futbol zelaian

17:00 // Mus txapelketa

18:30-20:30 // Futbito finala eta ezkondu eta ezkongabeen arteko partida

20:30 // Eusko Labeldun txerriki eta sardina dastatzea (Inun taldea egongo da jotzen bien bitartean)

Laudioko Jaiak: Odoloste Eguna

2019/08/24 11:00 - 23:50

Laudio |Jaia

11:00 // Diana
Herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejira herrigunean zehar

11:00 // Hasiberrientzako entzierroa

11:00-14:00 // Pintxo Gargantua
Herriko Plazan

11:00 // Familiagunea
Txosnagunean

12:30 // Entzierroa eta bigantxak
16 urtetik gorakoentzat

12:30 // Animazioa
Laudioko Gaiteroen eskutik

13:00 // La Colla de Casttellers de Esplugues De Llobregaten erakustaldia
Aldai Plazan

13:30 // Bertso saioa
Txosnagunean

13:30 // Txistularien
XL. Alardea
Elizako arkupean, Ekin Joleak taldeak antolatuta

14:30 // Herri bazkaria
Txosnagunean

16:00 // San Roke Jaietako XII. Pasabolo Txapelketa
Lamuza parkeko bolalekuan

16:00 // San Roke Jaietako Bola Joko Arabarraren XXI. Txapelketa
Bola Joko Arabarraren kirol elkarteak antolatuta

17:00 // Erraldoi eta buruhandien kalejira
Lankaietako Lagunak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz, eta La Colla de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearekin batera

17:00 // Dantza plaza
Txosnagunean

18:30 // Animazioa
Laudioko Gaiteroen eskutik

19:00 // Antzerkia
“HISTORIAS DE UN BAÚL”
Lamuza parkeko La Pergola espazio eszenikoan, Trotamundos taldearen eskutik

19:00-21:00 // Pintxo Gargantua
Herriko Plazan

19:30 // La Colla de Castellers de Esplugues de Llobregat taldearen erakustaldia
Alberto Acero plazan.

20:00 // Musika animazioa Molto Vivace fanfarrearekin

20:00 // Odoloste jana

22:00 // Kontzertua
MARIACHI MEXICO LINDO ¡SI SEÑOR!
Alberto Acero plazan

23:00 // Suzko zezena
Herriko Plazan

00:00 // Kontzertua
CAFE QUIJANO
Herriko Plazan

00:00 // Presoen aldeko kalejira

1:00 // Galtzontzilo eta kuleroen XI. Lasterketa
Alberto Acero plazan

1:30 // Kalejira
Alberto Acero plazatik, Jaiak Koordinakundeak antolatuta

2:00 // Disko Dantza
Txosnagunean

Laudioko Jaiak: Kofradiaren eta Erroketxuren eguna

2019/08/25 11:00 - 23:30

Laudio |Jaia

9:00 // "San Rokeko entzierroa" ekimena, "Zuentzat plazan"

11:00 // Diana
Herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejira herrigunean zehar

11:00 // Prozesioa
San Rokeren irudia haren baselizara itzultzeko. Jarraian meza nagusia egingo da zelaian, eta baita Santa Luzia abesbatzaren zein Lankaietako Lagunen emanaldia ere

11:00-14:00 // Pintxo Gargantua
Herriko Plazan

11:00 // Hasiberrientzako entzierroa

12:30 // Entzierroa eta bigantxak
16 urtetik gorakoentzat

12:30 // Animazioa
Laudioko Gaiteroen eta Lankaietako Lagunen eskutik

12:45 // San Roke Musika Elkartearen kontzertua
Aldai plazan

14:30 // San Roke Kofradiaren bazkaria
Elizako arkupean

17:00 // Erraldoi eta buruhandien ibilaldia
Lankaietako Lagunak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz

18:30 // Animazioa
Laudioko Gaiteroen eskutik

18:30 // Kalejira
San Roke Musika Elkartearekin

19:00 // Antzerkia
“CIA GALICIA”
Lamuza parkeko Pergola espazio eszenikoan

21:30 // Kontzertua
IÑAKI PLAZA BAND
Alberto Acero plazan edo Herriko Plazan

23:30 // Kalejira Roketxurekin
Lamuza plazatik hasita eta Zumalakarregi etorbidean zehar, Sorginlarren taldearen buruhandien laguntzaz. Bukatzean, Roketxu erreko dute, festei amaiera emanez

San Bartolome jaiak: Igandea

2019/08/25 11:30 - 16:49

Okondo |Jaia

11:30-14:30 // Umeentzako parkea eta zezen mekanikoa Frontoian

11:00 // Tortila txapelketa
Bi kategoria egongo dira: 16 urtetik beherakoena eta 16 urtetik gorakoena

12:00 // Hildakoen omenezko meza

17:00 // Briska txapelketa

17:00 // Puzgarriak eta apar festa
Igerilekuetan

17:00 // Plater tiroketa

19:00 // Herri kirolak Plazan

20:00 // Frontenis txapelketa

20:30 // Dantzaldia JUPITER taldearekin

22:00 // Mozorro lehiaketa

23:00 // Berbena KEN-BAT taldearekin. Atsedenaldian txapela jaurtiketa egongo da

Aloriako jaiak

2019/08/29 07:30 - 09:05

Amurrio Aloria

7:30 // Jaien hasiera

12:00 // Meza Santua

13:00 // Euskal dantzak Erauntsi dantza taldearekin

15:00 // Herri bazkaria

16:30 // Alboradak

17:00 // Mus txapelketa: Lehen saria 300 euro, bigarren saria 150 euro, hirugarren saria 90 euro eta laugarrena 60 euro

18:30 // Haur jolasak

23:00 // Berbena: JOSELU ANAYAK

03:00 // Kontzentrazioa: Milia kantzontzilotan

03:00 // DJ MENDJA

Aloriako jaiak

2019/08/30 07:30 - 09:05

Amurrio Aloria

7:30 // Kanpai hotsak eta suzirien diana

13:00 // Hildakoen meza

15:00 // Herri bazkaria

18:30 // Puzgarriak, zezen mekanikoa eta apar festa

21:30 // Parrillada (Tiketak 2,5 euro balioko du)

22:30 // Disko festa, BAK Produccionesen eskutik

3:30 // DJ Karrifest

Orozkoko jaiak: Barikua

2019/08/30 12:00 - 19:17

Orozko

TXUPINAZO EGUNA

12:00 // Txosnagunearen irekiera. Jarraian, mural margoketa, kale animazioa eta GZTxef lehiaketa

14:30 // Gazte bazkaria. Ostean, bingo musikatua

19:00 // Txupinazoa, kanpai hotsak, buruhandiak eta kalejira
Orozkoko trikitilariekin

19:05 // Pilota eta gomazko paleta partidak Plazako frontoian, Olgetan Euskal Pelota Kirol Elkartearen eskutik

19:30 // Goitibera lasterketa Txosnagunean

20:00 // Sardina jana Txosnagunean, Supelaur Kultur Elkarteak antolatuta

21:00 // Kontzertua: THE ALL NIGHTERS Zubiaur plazan

22:00 // Kontzertuak: MUGALARI, SIROKA ETA DJ BULL, Txosnagunean

23:00 // Musika emanaldia: DJ IZPI Zubiaur plazan

Artziniegako jaiak: Ostirala

2019/08/30 19:00 - 23:45

Artziniega

19:00 // Eraso sexisten aurkako gunea Goiko Plazan

19:15 // Gure Arteko Andra Mariaren bederatzihurrenaren hasiera Santutegian

20:30 // Zurrakapote dastatzea Goiko Plazan

21:00 // Pregoia eta txupinazoa

21:30 // Kalejira Herrian zehar

23:00 // Kontzertua

1:00 // Erromeria ZIRKINIK BEZ

1:30 // Kulero eta gantzontzilo lasterketa

Urdufolk: Ostirala

2019/08/30 19:00 - 22:30

Urduña |Kontzertuak

Koroatze jaiak: Larunbata

2019/08/31 11:00 - 17:08

Urduña |Jaia

10:30 // Segizioa Antzinako santutegira

11:00 // Meza nagusia Antzinako santutegian

13:00 // Kantaldia Antzinako santutegian, Urduñako Abesbatzak lagunduta

9:00-13:30 // Urduñako Marmitako Txapelketaren XXI. edizioa eta Bizkaiko IV. edizioa “Kantaranas” txokoak antolatuta

11:00-13:00 // XI. Bolo txapelketa, Orduña Txolope Bolatoki Kirol Taldearen eskutik

12:30 // Kalejira erraldoiekin, Bihotza konpartsak antolatuta

13:30 // Santa Zezilia musika bandaren emanaldia

19:00 // Dantza plaza, Erdizka Lauetan taldearekin

Orozkoko jaiak: Zapatu morea

2019/08/31 12:00 - 19:17

Orozko |Jaia

9:00-10:00 // II. Orozkoko Harana kaleko pintura lehiaketa Museoan, Udalak antolatuta

10:00 // Marmitako txapelketa, Eskolako patio estalian, Orozkoko EAJren eskutik

12:00 // Emakume sortzaileen azoka Txosnagunean

12:30 // Triki-bertso kalejira, Igor Elortza eta Andoni Egaña bertsolariekin eta Orozkoko trikitilariekin

16:00 // Mus txapelketa Batzokian, Orozkoko EAJren eskutik

17:00 // Futbol partidak Ibaiondo futbol zelaian

19:00-22:00 // Beldur Barik Gunea Zubiaur plazan

19:30 // Kalejira feminista Mamiki batukadarekin

21:30 // Ikuskizuna 4 EME Txosnagunean, jarraian ekitaldi feminista egongo da

23:00 // Irrintzi txapelketa Zubiaur plazan, Supelaur Kultur Elkartearen eskutik

23:00 // Kontzertua FITOS Y EL FITIPALDI (Tributu taldea) Gorbeia kalean

00:30 // Kontzertuak: YOGURINHA BOROVA eta LAS TEA PARTY DJ’S Txosnagunean

01:00 // Musika emanaldia DJ MARKELIN Zubiaur plazan

Artziniegako jaiak: Larunbata

2019/08/31 12:00 - 23:45

Artziniega |Jaia

12:00 // XIII. Pintxo Lehiaketa Goiko Plazan

12:00-13:30 // Eleiz museoa ikusteko aukera, dohainik

14:30 // Herri bazkaria Frontoian

18:00 // Igel txapelketa

19:30 // XVII. Bonbona eta XIII. Garrafoi lasterketa mundiala Goienkalen

20:30 // Kontzertua MUGAN Goiko plazan

22:00 // IX. Playback lehiaketa

00:00 // Kontzertuak
ROCK FIVE DIRECTION
DJ ROSA MARI

Urdufolk: Larunbata

2019/08/31 12:30 - 22:30

Urduña |Kontzertuak

Orozkoko jaiak: Igandea

2019/09/01 10:00 - 19:17

Orozko |Jaia

JUBILATUEN EGUNA

10:00 // Kalejira “Beti Jai” fanfarrearekin

11:00 // Meza San Juan parrokian

11:30 // Herri kirolak Frontoian

13:00 // Dantzaldia Ubixeta taldearekin, Zubiaur plazan

14:30 // Jubilatuentzako bazkaria Eskolan

18:30 // Zekorketa

20:00 // Mobilizazioa: “Euskal preso, iheslari eta deportatu politikoak etxera” lemapean. Ondoren elkartasun argazkia egingo da #47akHerrian lemapean

20:30 // Erromeria JOSELU ANAYAK Zubiaur plazan

21:30 // Elkartasun afaria eta kontzertu akustikoa IKER LAUROBA Txosnagunean

Koroatze jaiak: Igandea

2019/09/01 10:30 - 19:00

Urduña |Jaia

10:30 // Segizioa
Antzinako santutegira

11:00 // Meza nagusia
Antzinako santutegian

13:00 // Kantaldia
Antzinako santutegian, Urduñako Abesbatzak lagunduta

9:00-13:30 // Urduñako Marmitako Txapelketaren XXI. edizioa eta Bizkaiko IV. edizioa
“Kantaranas” txokoak antolatuta

11:00-13:00 // XI. Bolo txapelketa
Orduña Txolope Bolatoki Kirol Taldearen eskutik

12:30 // Kalejira erraldoiekin
Bihotza konpartsak antolatuta

13:30 // Santa Zezilia musika bandaren emanaldia

19:00 // Dantza plaza
Erdizka Lauetan taldearekin

Artziniegako jaiak: Igandea

2019/09/01 11:00 - 23:45

Artziniega |Jaia

11:00 // Meza

11:45 // XLI. Andra Mariaren Ohorezko enkatea

13:30 // Tabernaz taberna lasterketa Barrenkalen

18:00 // Iturritik iturrira XII. Kronoeskalada

21:00 // Baratxuri zopa Artekalen

Orozkoko jaiak: San Antolin eguna

2019/09/02 10:00 - 19:17

Orozko |Jaia

SAN ANTOLIN EGUNA

Egun osoa zehar Orozkorock jaialdiaren argazki erakusketa Txosnagunean

10:00 // Kalejira “Beti Jai” fanfarrearekin

11:00 // Meza San Antolin ermitan

11:00 // Garrafa lehiaketa Zubiaur plazan

11:30 // Eskupilota eta gomazko paleta partiduak Plazako frontoian, Olgetan Euskal Pelota Kirol Elkartearen eskutik

18:00 // Garagardo dastaketa Txosnagunean

18:30 // Zekorketa Salamankako Charro de Llén ganadutegiko bina zekor. Toreroak: José Antonio Salas Pirela (Madril), Clément Charles Faisant (Guadalajara). Sobresalientea: Andre Julian Barajas Garibay (Madril)

20:30 // Orozkorock I. Banden lehiaren finala Txosnagunean

20:30 // Kontzertuak Zubiaur plazan
ROCIO DURCALI TRIBUTUA
GORASARREA
MARIACHI IMPERIAL

Orozkoko jaiak: Umeen eguna

2019/09/03 10:00 - 19:17

Orozko |Jaia

10:00 // Pintura lehiaketa Zubiaur plazan

11:00-14:00 // Jolas parkeak Zubiaur eta Lehendakari Agirre plazetan

12:00 // Ur jolasak Kiroldegiko igerilekuetan

14:00 // Umeentzako bazkaria Eskolan

15:00 // Gynkana 10-12 urte bitarteko umeentzat, eskolan

15:00-17:00 // Jolas parkea Zubiaur eta Lehendakari Agirre plazan

17:00 // Karaokea eta umeen irrintzi lehiaketa Zubiaur plazan, Agate Deuna abesbatzaren eskutik

19:00 // Mozorro lehiaketa Zezen plazan

19:00 // “Ezker pareta” finala, Plazako frontoian, Kolometak antolatuta

20:30 // Haurrentzako DJ emanaldia: AZKEN DANTZA (12 urtetik gorako umeentzat, Txoperan)

20:30 // Musika emanaldia DJ KAKTUS Zubiaur plazan

Artziniegako jaiak: Asteartea

2019/09/03 14:30 - 23:45

Artziniega |Jaia

GAZTEEN EGUNA

14:30 // Bazkaria Goiko Plazan

16:30 // Jolasak

21:00 // “La pequeña Suiza” filmaren proiekzioa. Kalean proiektatuko dute Kepa Sojo zinemagile laudioarrak Artziniegan eta eskualdeko beste hainbat txokotan grabatutako pelikula