aiaraldea.eus

Eskualdeko herri gehienetan aurkeztuko da PP udal hauteskundeetan

Erabiltzailearen aurpegia Erredakzioa   Politika  Aiaraldea

Montse Canive, Iñigo Pedruzo eta Joseba Elejaldek errepikatu egingo dute Amurrio, Laudio eta Artziniegako alkategai gisa, hurrenez hurren.

Eskualdeko herri gehienetan aurkeztuko da PP udal hauteskundeetan
Iñigo Pedruzok Laudioko alkategai gisa errepikatuko du. | Ikusi handiago | Argazki originala

Eskualdeko herri gehienetan aurkeztuko da Alderdi Popularra datorren maiatzaren 26ko udal hauteskundeetan. Amurrion Montse Canive Aldama izango da zerrendaburua, Aiaran Jose Luis Pedruzo Sarasola, Laudion Iñigo Pedruzo Abasolo, Okondon Laura Garcia Ricobaraza, Artziniegan Joseba Eelejalde Ribacoba, Orozkon Fernando Lalinde Cabezón eta Urduñan Jose Luis Arteaga Gago.

Artziniegako alkategaia Arabako Batzar Nagusietako zerrendaburua ere izango da. Hala ere, Laudion eta Amurrion lehiakide zuzen bat izango du PPk: Vox. Abascalen alderdia bi herri horietan aurkeztuko baita.

AMURRIOKO ZERRENDA

1. MONTSE CANIVE ALDAMA
2. ALEJANDRO DEL CARMEN LASA
3. JUAN CARLOS RUIZ DIEZ
4. PALOMA MARTIN SENDEROS
5. JOSE MANUEL GARCIA CALDERON
6. TINO CARNERO CARNERO
7. MARI LUZ COTOS DANDIÑO
8. ANTONIO MORENO GOMEZ
9. ANGELA SANCHEZ SANCHEZ
10. HELIODORO NORIEGA MERINO
11. MARI CARMEN ODIAGA AYALA
12. FEDERICO PALACIO CESPEDES
13. ARACELI GUERRA CERVERA
14. MARIA LUISA GONZALEZ DEL TORO
15. EMILIO HERNANDO MIRANDA
16. SOFIA MORAGA MORAGA

Ordezkoak:
1. BEGOÑA LAGOS RODRIGUEZ

AIARAKO ZERRENDA

1. JOSE LUIS PEDRUZO SARASOLA
2. YAIZA MURIEL JIMENEZ
3. FELIPE AGUIRRE LUENGAS
4. MARISA MORAGA MORAGA
5. BELEN VIRTUS ANDRES6. ANA MARIA GONZALEZ ARNAO CAMPOS
7. MARI CARMEN SOLANO HERCE
8. JUAN PABLO CHAVARRI MURO
9. ROSEMERI KOSTRYZKY CAPRA
10. LUIS ROA SAEZ DE VICUÑA
11. VALENTIN GRIJALBA RUIZ DE UBAGO

Ordezkoak:
1. MARIA NIEVES REFOJOS SOUSA

LAUDIOKO ZERRENDA

1. IÑIGO PEDRUZO ABASOLO
2. ZURIÑE CASTAÑIZA BARBARA
3. ROSA TORRES CORRES
4. IVAN PALOMINO GONZALEZ
5. CARLOS DE URQUIJO VALDIVIELSO
6. PAULA CUESTA GARCIA
7. RAFAEL JIMENEZ BERMEJO
8. MARGA PLAZA FERNANDEZ-VILLA
9. RAMON GUERRA CERVERA
10. MARIA ANGELES CENADOR TURRADO
11. AMALIA AZCARATE LARREA
12. ANGEL COLINO RUANO
13. GENE HERAS BERMEJO
14. ALBERTO ARANGUREN GONZALEZ-ARNAO
15. BEGOÑA ABASOLO ZUBIAUR
16. NURIA PICOS PIÑEIRO
17. VICENTE GARCIA LOPEZ

Ordezkoak:
1. MARIA JESUS BARREALES FERNANDEZ

OKONDOKO ZERRENDA

1. LAURA GARCIA RICOBARAZA
2. PILAR LAVILLA GONZALEZ
3. LUIS ROA GONZALEZ DE HEREDIA
4. MERCEDES DE BORBON VIDAL
5. SANTIAGO IGLESIAS FIDALGO
6. LAURA CASTRILLON FERNANDEZ
7. JOSEFINA REBORIDO GOMEZ
8. CARMEN RABANAL ORTEGA
9. MERCEDES TEJADA LANTIGUA

Ordezkoak:
1. VICTOR MARTINEZ ESPAILLAT

ARTZINIEGAKO ZERRENDA

1. JOSEBA ELEJALDE RIBACOBA
2. JOSE MIGUEL BAREA GOMEZ
3. MARTA ARANGUREN GONZALEZ-ARNAO
4. JUAN MARIA ARANCIBIA MUNSURI
5. LAURA PALACIO ARRATE
6. JUAN ANTONIO URQUIJO ESPADA
7. MERCHE GALINDEZ VIVANCO
8. SOLEDAD ALDAMA VELASCO
9. RAFAEL MARCOS ARANDA

Ordezkoak:
1. OLAIA DE LERA CAMENO

OROZKOKO ZERRENDA

1. FERNANDO LALINDE CABEZÓN
2. AGUSTIN VILLORIA VICENTE
3. VICENTE ALONSO ESTEBAN
4. TOMASA RODRIGUEZ VARGAS
5. Mª CARMEN ROMAN GARCIA
6. MERCEDES RUIZ MARIN
7. LOURDES VILLASEÑOR PAZOS
8. Mª MILAGROS AMOR MORENO
9. RICARDO JOSE SERRANO GARCIA
10. MIGUEL PEREZ-FRAYLE GIL
11. LUCIANO JESÚS GALAN FLORES

Ordezkoak: Hautagairik gabe

URDUÑAKO ZERRENDA

1. JOSÉ LUIS ARTEAGA GAGO
2. INES URBIZU GINER
3. TERESA MEDINILLA BERNALES
4. JOSEFA GONZALEZ SALVADOR
5. JOSE MANUEL BARROSO PANTOJA
6. MERCEDES MARTINEZ REUSS
7. JESUS GARCIA AGUILERA
8. PILAR CALVO ARGUELLES
9. CASIMIRO LOPEZ GAMBOA
10. JOSE CARLOS MARTINEZ PRIETO
11. MILAGROS POYAN RODERA

ARABAKO BATZAR NAGUSIETARAKO ZERRENDA

1. JOSEBA ELEJALDE RIBACOBA
2. ZURIÑE CASTAÑIZA BARBARA
3. IVAN PALOMINO GONZALEZ
4. MONTSERRAT CANIVE ALDAMA
5. ALEJANDRO DEL CARMEN LASA

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa