Laudioko Jaietako egitarau osoa, hemen ikusgai

Abuztuaren 15ean piztuko da jaiei hasiera emateko suziria. / Aiaraldea.eus

Abuztuaren 15etik 28ra luzatuko dira Laudioko aurtengo San Roke jaiak, baina egitaraua egun bat lehenago hasiko da, pregoiaren irakurketarekin.

Eskura dago jada Laudioko Jaietako egitarau osoa. Azken asteetan aletuz joan dira programako ekintza asko. Udalak maiatzean iragarri zituen kontzertu esanguratsuenak, eta Txosna Batzordeak iragan astean eman zuen bere ekintzen berri. Gaur, aldiz, programa osoa plazaratu du tokiko erakundeak, jai-egun horietan egingo diren ekintza guztiekin.

Ohiko eskema jarraituko dute jaiek: abuztuaren 15etik 17ra izango da lehen zatia, eta 24tik 28ra, aldiz, bigarrena. Baina egitaraua egun bat lehenago abiatuko da, pregoiaren irakurketarekin. Horrez gain, festen bi zatien artean ere egingo dira ekintzak: padel norgehiagoka eta Rakataplak antolatutako ohiko gastronomia txapelketa.

EGITARAU OSOA

08.14 IGANDEA

19:00 // PREGOIAREN irakurketa, Arloteek eta San Roke Musika Bandak girotuta
Herriko Plaza

08.15 ASTELEHENA

08:30 // Aire zabaleko XXIV. PINTURA LEHIAKETA
Herrian zehar

10:00 // HERRI GOSARIA Baldarrak kuadrillak antolatuta
Alberto Acero plaza

11:30 // Lagunarte historikoen elkarretaratzea eta KALEJIRA
Zubiaur kalea

11:30 // Jai kuadrillen KALEJIRA
Alberto Acero Plaza

12:00 // TXUPINAZOA
Herriko Plaza

12:30 // RUPERTO URKIJORI OMENALDIA Arloteen eskutik 
Lamuza Plaza

13:00 // DJ TESO
Alberto Acero Plaza

13:00 // Txosnen irekitzea eta URREZKO KATXIAren banaketa
Txosnagunea

13:30 // URRATS ERROMERIA
Txosnagunea

14:00 // DISKOFESTA, Jai Kuadrilla historikoekin
Zubiko Kurajo

16:00 // HOTEL RUIDO, Jai Kuadrilla historikoekin
Zubiko Kurajo

17:00 // SKI-TAULA txapelketa, Azkenak kuadrillak antolatuta
Zubiaur kalea

17:00 // DJ RUBA
Zubiko malekoian

18:00 // HERRI KIROL txapelketa, Arrizkuzubi taldeak antolatuta
Aldai Plaza

18:30 // Sari banaketa XXIV. PINTURA LEHIAKETA
Herriko Plaza

19:00 // Kale animazioa BETI JAI 
Herrian zehar

19:00 // “TARTANA” antzezlana
Lamuza Parkea

19:00 // Disko dantza JAIKIDE, Alberto Acero plazan

21:00 // Kontzertua, MOCEDADES
Herriko Plaza

22:00 // AKERBELTZ ERROMERIA
Txosnagunea

22:30 // SUZKO ZEZENA
Herriko Plaza

18:00-21:00 // Substantzien testing-karpa Aldai plazan, Ai Laket elkartearen eskutik

08.16 ASTEARTEA

08:00 // ALBORADA Arloteen eskutik
Herrian zehar

09:00 // KALEJIRA, Lankaietako Lagunak
Herrian zehar

10:00 // KALEJIRA, Ekin Joleak
Herrian zehar

11:00 // DIANA, Laudioko gaiteroekin
Herrian zehar

11:00 // Hasiberrientzako ENTZIERROA
Lamuza Plaza

11:00 // San Rokeren omenezko MEZA NAGUSIA
Done Petri eliza

11:00 // FAMILIA GUNEA
Txosnagunea

12:00 // KALEJIRA KUBATARRA Baisalak antolatuta
Alberto Acero Plaza

12:30 // ENTZIERROA eta BIGANTXAK, 16 urtetik gorakoentzat eta animazioa Laudioko gaiteroekin
Lamuza Plaza

12:45 // SAN ROKE MUSIKA BANDA
Aldai plaza

13:00 // DANTZA EMANALDIA Baisalak antolatuta
Alberto Acero plaza

13:00 // Kofradiaren oroigarrien banaketa, Done Peri elizaren arkupeetan

13:00 // Kalejira Laudioko txistulariekin, Alberto Aceroko bidegurutzearen parean hasita

14:00 // Jai kuadrilla historikoen BAZKARIA
Elizako arkupean

14:30 // HERRI BAZKARIA, Laudioko Gazte Asanbladaren eskutik Lamuza parkean (Tiketak Ilargi eta Sorgin tabernetan)

16:00 // Jai kuadrilla historikoen DISKOFESTA
Elizako arkupean

17:00 // ERRALDOI eta BURUHANDIEN kalejira
Herriko Plaza

18:00 // AURRESKU, FANDANGO ETA ARIN-ARIN TXAPELKETAK Itxarkundia Dantza Taldeak antolatuta
Herriko Plaza

Animazioa LAUDIOKO GAITEROEN eskutik

19:00 // “KOBR3” antzezlana
Lamuza Parkea

20:00 // Kalejira eta barbakoa ROCKALEAN taldearekin, Zoroak eta Xirika kuadrillek antolatuta
San Roke baselizatik

20:30 // AMAK taldearen musika emanaldia
Alberto Acero plaza

20:30 // Haurrentzako DISKODANTZA
Lamuza Parkea

22:30 // SUZKO ZEZENA
Herriko Plaza

23:00 // CHICA SOBRESALTO eta DOCTOR DESEO
Herriko Plaza

23:00 // Kontzertuak: LAS SEXPEARE, ERROKA eta GORA ETORRI
Txosnagunea

08.17 ASTEAZKENA

09:00 // KALEJIRA Lankaietako Lagunak
Herrian zehar

10:00 // XXXI. LAUDIO SARIA - PABLO BILBAO MEMORIALA, txirrindularitza proba
Zumalakarregi etorbidea

11:00 // DIANA, Laudioko gaiteroekin
Herrian zehar

11:00 // Hasiberrientzako ENTZIERROA
Lamuza Plaza

11:00 // FAMILIA GUNEA
Txosnagunea

11:00 // PAELLA TXAPELKETA Txilardiak kudrillak antolatuta
Txosnagunea

12:00 // MEZA  Done Petri elizan eta KALEJIRA San Roke Musika Elkartearen eskutik

12:30 // KULTUR TANTAK ikuskizuna Txosnagunean, Sorginlarrenen eskutik

12:30 // ENTZIERROA eta BIGANTXAK, 16 urtetik gorakoentzat
Lamuza Plaza

13:30 // XXXI. LAUDIO SARIA - PABLO BILBAO MEMORIALA, txirrindularitza probaren helmuga, Arraño auzunean (aldapetatik)

14:00 // 65 urtez gorakoen OMENEZKO BAZKARIA eta DANTZALDIA
Lamuza Plaza

14:30 // PAELLA JANA eta BINGOA Itzelak kuadrillak antolatuta
Txosnagunea

17:00 // ERRALDOI eta BURUHANDIEN kalejira
Herriko Plaza

17:00 // CLUEDOPOTEOA Bihurriak kuadrillarekin
Txosnagunetik

18:00 // Animazioa LAUDIOKO GAITEROAK taldearen eskutik

19:00 // “PIENSA EN WILLIBUR” antzezlana
Lamuza Parkea

20:30 // MARIACHIS ZACATECAS
Herriko Plaza

20:30 // JAI TEMATIKOA Galtzagorri kuadrillak antolatuta
Laudio Institutua

22:00 // BINGO MUSIKATUA
Txosnagunea

23:00 // ZEA MAYS
Herriko Plaza

08.19 OSTIRALA

09:00 // PADEL TXAPELKETA
Gardeako kirolgunea

08.20 LARUNBATA

08:00 // XLIII. TXAPELKETA GASTRONOMIKOA Rakatapla Elkarteak antolatuta
Aldai Plaza

09:00 // PADEL TXAPELKETA
Gardeako kirolgunea

11:00 // Musika animazioa IZALDE taldearekin
Aldai Plaza

12:30 // ACORDES NAVARROS kontzertua
Aldai Plaza

08.21 IGANDEA

09:00 // PADEL TXAPELKETAren finalerdiak eta finala
Gardeako kirolgunea

08.24 ASTEAZKENA

10:00-14:00 // Haurrentzako JOLAS PARKEA
Lamuza Parkea

10:30 // ESKUPILOTA partidak, Herriaren Pilotazale Elkarteak antolatuta
Lamuza pilotalekuan

11:00 // SOKAREN HASIERA eta KALEJIRA Untzueta Dantza Taldeak antolatuta
Nagusien egoitza

11:00 // FAMILIA GUNEA
Txosnagunea

11:00 // Aldi bereko XAKE partidak, Laudio Xake taldeak eta Basalarrina elkarteak antolatuta
Aldai Plaza

11:00 // Haurrentzako 3x3 HOCKEY TXAPELKETA
Laudio Institutua

13:00 // SOKAREN AMAIERA eta AURRESKUA Untzueta Dantza Taldeak antolatuta
Herriko Plaza

16:00 // Umeentzako parkea, Lamuza parkean, 19:00ak arte

15:00 // HERRI BAZKARIA Suziri Jai koordinakundeak antolatuta
Lamuza Parkea

17:00 // ERRALDOI eta BURUHANDIEN kalejira
Herriko Plaza

17:00 // XXV. SAN ROKE HOCKEY TXAPELKETA Ganbegi 6-2 taldeak antolatuta
Gardeako kirolgunea

19:00 // Bertso saio musikatua: "Ez da kasualitatea", Izar Mendiguren, Uxue Alberdi eta Onintza Enbeitarekin

19:00 // KANTUKADA
Txosna Batzordeak Antolatuta
Lamuza Parketik

20:00 // Lapikoen arteko lehia: Berakatz-sopa prestaketa eta dastaketa, Cosecha del 48 taldearen eskutik, Aldai plazan

20:30 // LOS CHIMBEROS musika emanaldia
Alberto Acero plaza

21:30 // Haurrentzako GAU IKUSKIZUNA, XABOI BURBUILEZ
Lamuza Parkea

21:30 // Iluntze  musikatua, 
MALEN ATXA
Txosnagunea

22:30 // DANTZA BERTIKALEKO IKUSKIZUNA
Lamuza pilotalekua

23:00 // ZUMBA ERRALDOIA
Txosnagunea

23:00 // DESPISTAOS
Herriko Plaza

1:00 // DJ AZKENAK, Alberto Acero plazan

08.25 OSTEGUNA

10:00-14:00 // Haurrentzako JOLAS PARKEA
Lamuza Parkea

11:00 // FAMILIA GUNEA
Txosnagunea

14:00 // KUADRILLEN BAZKARIA Suziri - Jai Koordinakundeak antolatuta
Aldai Plaza

16:00 // LAUDIO’S GOT TALENT Ainubeak kuadrillak antolatuta
Aldai Plaza

16:00-19:00 // Haurrentzako JOLAS PARKEA
Lamuza Parkea

17:00 // MUTURREKO HERRI KIROLAK Zoroak Inkultur Taldeak antolatuta
Zezen Plaza

18:00 // KALE ANIMAZIOA, Laudioko gaiteroekin
Herrian zehar

19:00 // ZALDI PROBAK, Lauzaldi Kirol Klubak antolatutua
San Roke udal probalekua

19:30 // KALEJIRA, Suziri-Jai Koordinakundeak antolatuta
Zezen Plazatik

20:00 // PLACTON taldearen kontzertua, Ilargi eta Gorka tabernen artean

20:30 // PURO RELAJO
Alberto Acero plaza

20:30 // XAIBOR
Lamuza Parkea

22:00 // KARAOKEA
Bonaire taberna

23:00 // LA PEGATINA
Irukurutzeta

23:00 // ZUTIK, DUPLA eta ERRUKI ERROMERIA
Txosnagunea

08.26 OSTIRALA

09:00 // Baserritar AZOKA
Aldai eta Herriko Plazak

10:30 // BOLA-JOKO San Roke Sari Handia
Udal bolatokia

11:00 // Hasiberrientzako ENTZIERROA
Lamuza Plaza

11:00 // FAMILIA GUNEA
Txosnagunea

11:00 // ERRALDOIKETA ekimenaren argazki erakusketa, Txosnagunean

11:30 // Musika animazioa IZALDErekin

12:30 // ENTZIERROA eta BIGANTXAK, 16 urtetik gorakoentzat
Lamuza Plaza

12:30 // DANTZA erakustaldia, Itxarkundia Dantza Taldearen eskutik
Aldai Plaza

12:30 // MIRIKI IPUIN KONTALARIA, haurrentzako ikuskizuna
Txosnagunea

13:00 // PINTXO DASTAKETA, Zintzarriak kuadrillak antolatuta
Elizako arkupeetan

13:00 // Kale animazioa BETI-JAI fanfarrea
Herrian zehar

13:00 // Igel toka jokoa, Batzalarrin kalean

14:30 // TXAHALAREN HERRI BAZKARIA (Txartelak 10:00etatik aurrera salgai)
Elizako arkupeetan

14:30 // ERRALDOIKETA ekimeneko parte hartzaileen bazkaria, Lamuza parkean

17:00 // ERRALDOI eta BURUHANDIEN kalejira
Herriko Plaza

17:30 // San Roke BOLA JOKOKO San Roke Sari Handia, San Roke Udal bolatokian

17:30 // SAN ROKE FUTBOL TXAPELKETA, Oberena-Mirandés B
Ellakuri

18:00-20:00 // PINTXO-GARGANTUA, Herriko plazan

Animazioa LAUDIOKO GAITEROEN eskutik

18:00 // ERRALDOIKETA ekimenaren familia argazkia, dantzaldia eta kalejira, Herriko plazatik abiatuta

18:30 // ARTZAIN TXAKURREN ERAKUSTALDIA, Arate Elkarteak antolatuta
Latiorroko pareka

19:00 // “MUTE” antzezlana
Lamuza Parkea

19:00 // IDI PROBAK, Luzaldi Kirol Klubak antolatuta
San Roke Udal probalekua

20:00 // Kalejira eta otarteko jana ELEKTROKELArekin, Itzelak kuadrillek antolatuta
Aldai Plazatik

22:00 // SAN ROKE MUSIKA BANDAREN kontzertua
Alberto Acero plaza

22:00 // ERRALDOIKETAren kalejira, Txosnagunetik abiatuta, amaiera 22:30ean Abasto plazan

22:00 // KARAOKEA
Bonaire taberna

23:00 // 4 BANCOS, ATXURRE eta DANTZETAN JARRAI Txosnagunea

00:00 // LA OREJA DE VAN GOGH
Irukurutzeta

08.27 LARUNBATA

11:00 // DIANA 
Herrian zehar

11:00 // Hasiberrientzako ENTZIERROA
Lamuza Plaza

11:00-14:00 // PINTXO-GARGANTUA, Herriko plazan

11:00 // FAMILIA-GUNEA, Txosnagunean

12:30 // ENTZIERROA eta BIGANTXAK, 16 urtetik gorakoentzat
Lamuza Plaza

Animazioa LAUDIOKO GAITEROEN eskutik

13:00 // Aldeaquemada herriarekin SENIDETZEKO EKITALDIA, Itxarkundia eta Algarabía taldeek girotuta
Osoko bilkura aretoa

13:30 // ARLOTEAK
Herriko Plaza

15:00 // HERRI BAZKARIA
Txosnagunea

17:00 // ERRALDOI eta BURUHANDIEN kalejira
Herriko Plaza

17:00 // BOLA-JOKOA, XIII. San Roke Txapelketa
Lamuza parkeko bolatokia

18:00 // HERRI KIROLAK, Arrizkuzubi elkarteak antolatuta
Aldai Plaza

Animazioa LAUDIOKO GAITEROAK taldearen eskutik

18:00-21:00 // PINTXO-GARGANTUA, Herriko plazan

19:00 // GORA BIHOTZAK, ikuskizuna
Lamuza Parkea

19:00 // Kale animazioa NEW GUFY fanfarrearekin
Herrian zehar

20:00 // ODOLOSTE JANA
Herrian zehar

00:00 // LA FORMULA
Herriko Plaza

01:00 // XII. GALTZONTZILO ETA KULERO LASTERKETA, Azkenak kuadrillak antolatuta
Alberto Acero plaza

01:30 // DJ MASA
Txosnagunea

02:00 // SAKATU ELEKTROTXARANGA Suziri-Jai Koordinakundeak antolatuta
Alberto Acero plazatik

08.28 IGANDEA

11:00 // DIANA
Herrian zehar

11:00 // Hasiberrientzako ENTZIERROA
Lamuza Plaza

11:00 // PROZESIOA eta MEZA NAGUSIA
San Roke baseliza

11:00-14:00 // PINTXO GARGANTUA, Herriko plazan

12:30 // ENTZIERROA eta BIGANTXAK, 16 urtetik gorakoentzat
Lamuza Plaza

Animazioa LAUDIOKO GAITEROAK taldearen eskutik

12:45 // SAN ROKE MUSIKA BANDAREN kontzertua
Aldai Plaza

13:00 // Musika animazioa IZALDE trikitixa taldearekin

14:30 // SAN ROKE KOFRADIAREN BAZKARIA
Elizako arkupeetan

17:00 // ERRALDOI eta BURUHANDIEN kalejira
Herriko Plaza

18:00 // ERREKORTADOREAK Euskal Herriko Errekortadore elkartearen eskutik
Zezen plaza

Kalejira LAUDIOKO GAITEROAK taldearen eskutik

19:00 // “ROBINSON CRUSOE” antzezlana
Lamuza Parkea

19:00 // Kale animazioa MOLTO VIVACE fanfarrearekin
Herrian zehar

21:30 // KORRONTZI taldearen emanaldia, AKELARRE eta ITXARKUNDIA dantza taldeekin batera
Alberto Acero plaza

23:30 // KALEJIRA eta ERROKETXUREN ERRETZEA
Laudio Institututik

LAGUN AGURGARRIA:

Bisitatzen ari zaren web-gune hau euskararen normalizazioaren alde Aiaraldea Ekintzen Faktoria proiektu berrituak garatzen duen tresnetako bat da.

Euskarazko hedabideak sortu eta eskualdean zabaltzeko gogor lan egiten dugu egunero-egunero langile zein boluntario talde handi batek.

Hedabide herritarra da gurea, eskualdeko herritarren ekarpen ekonomikoari esker bizi dena, jasotzen ditugun diru-laguntzak eta publizitatea ez baitira nahikoa proiektuak aurrera egin dezan.

Herritarra, anitza eta independentea den kazetaritza egiten dugu, eta egiten jarraitu nahi dugu. Baina horretarako, zure ekarpena ere ezinbestekoa zaigu. Hori dela eta, gure edukien hartzaile zaren horri eskatu nahi dizugu Aiaraldea Ekintzen Faktoriako bazkide egiteko, zure sustengua emateko, lanean jarraitu ahal izateko.

Bazkideek onura eta abantaila ugari dituzte gainera, beheko botoian klik eginda topatuko duzu informazio hori guztia.

Faktoria izan, egin zaitez bazkide.

Aiaraldea Hedabideko lantaldea.


Izan bazkide