Aiarako jaietara joateko herriz herrikako autobus zerbitzua eskainiko du Udalak

Kontzertuak bukatzean aterako dira autobusak. / Aiaraldea.eus

Gaurtik igandera luzatuko dira Aiarako jaiak. Artziniegatik eta Laudiotik bertaratzeko (eskualdeko herrietan geldialdiak eginez) autobus zerbitzua egongo da ostiral eta larunbat gauean.

19:00etan hasiko dira Aiarako jaiak. Asteburu osoko egitaraua prestatu dute aiaraldearren gozamenerako. Horren adierazle dira datozen egunetarako aurreikusitako ekintza andana. "Aiarako jaietara hurbiltzeko utzi kotxea etxean", adierazi du tokiko erakundeak sare sozialetan. Hala, gaueko autobus zerbitzua eskainiko du Udalak, jakinarazi duenez. 

Artziniega eta Laudio izango dira bidaia zerbitzuaren irteera puntuak, eta ostiralean zein larunbatean egongo da garraioa erabiltzeko aukera.

Bi zirkuitu edo ibilbide egongo dira Aiarako jaietarako autobusez joateko; Artziniegatik aterako da lehenbizikoa eta Laudiotik bigarrena

Aiarara joateko ondorengoa izango da ordutegia. Lehenbiziko zirkuituak Artziniega eta Arespalditza lotuko ditu:

  • 20:30 Artziniega (itzulerako autobusa  4:40ean helduko da herrira)
  • 20:40 Lanteno (itzulera 4:30ean)
  • 20:45 Menagarai (itzulera 4:20ean)
  • 20:55 Ibaguen (itzulera 4:25ean)
  • 21:00 Arespalditza 

Bigarren ibilbideak, aldiz, Laudio eta Arespalditza batuko ditu:

  • 21:20 Laudio
  • 21:30 Luiaondo
  • 21:40 Amurrio
  • 21:50 Murga
  • 22:00 Arespalditza

Itzulera bidaia 4:00etan abiatuko dira Artziniegara, eta 5:00etan Laudiora, aipatutako herrietan geldialdia egingo duelarik. Horrenbestez, hurrengoak dira autobusaren iritsiera orduak, tokian toki:

  • Ibaguen 4:10
  • Menagarai 4:20
  • Lanteno 4:30
  • Artziniega 4:40
  • Murga: 5:10
  • Amurrio 5:20
  • Luiaondo 5:30
  • Laudio 5:40

LAGUN AGURGARRIA:

Bisitatzen ari zaren web-gune hau euskararen normalizazioaren alde Aiaraldea Ekintzen Faktoria proiektu berrituak garatzen duen tresnetako bat da.

Euskarazko hedabideak sortu eta eskualdean zabaltzeko gogor lan egiten dugu egunero-egunero langile zein boluntario talde handi batek.

Hedabide herritarra da gurea, eskualdeko herritarren ekarpen ekonomikoari esker bizi dena, jasotzen ditugun diru-laguntzak eta publizitatea ez baitira nahikoa proiektuak aurrera egin dezan.

Herritarra, anitza eta independentea den kazetaritza egiten dugu, eta egiten jarraitu nahi dugu. Baina horretarako, zure ekarpena ere ezinbestekoa zaigu. Hori dela eta, gure edukien hartzaile zaren horri eskatu nahi dizugu Aiaraldea Ekintzen Faktoriako bazkide egiteko, zure sustengua emateko, lanean jarraitu ahal izateko.

Bazkideek onura eta abantaila ugari dituzte gainera, beheko botoian klik eginda topatuko duzu informazio hori guztia.

Faktoria izan, egin zaitez bazkide.

Aiaraldea Hedabideko lantaldea.


Izan bazkide