Jaia

Lantenoko Jaiak

2019/07/24 22:00

Aiara Lanteno |Jaia

Lantenoko Jaiak

2019/07/24 22:00

Aiara Lanteno |Jaia

Santiagoko jaia

2019/07/25 09:00

Foru plaza | Urduña |Jaia

Txarlazo mendi taldeak antolatutako egitasmoa. Txarlazora igoera egingo da eta txosna, meza eta musika egongo dira bertan.

Santiago Eguna

2019/07/25 09:30

Foru plaza | Urduña |Jaia

Aretako Jaiak

2019/07/25 23:00

Laudio Areta |Jaia

11:00 // Paella lehiaketa
12:00 // Poteo joteoa
14:00 // Paella lehiaketaren sari banaketa
17:30 // Tortilla lehiaketa nagusien etxean
18:00 // Soka, Laudiotik Aretaraino
19:00 // Pregoiaren irakurketa eta txupinazoa
19:15 // Aretako buruhandiak
19:30 // Kalejira Aretako txistulariekin
19:30 // Ardi-txakur lehiaketa Santa Anako zelaietan
19:45 // Tortilla lehiaketaren sari banaketa eta horien dastatzea nagusien etxean
20:00 // Erromeria: Gauargi  
21:30 // Dantzaldia nagusien etxean: Ganeko
22:30 // Aiaraldeko DJ topaketa

Lantenoko Jaiak

2019/07/25 12:00

Aiara Lanteno |Jaia

Agiñigako Jaiak

2019/07/25 13:00

Aiara Aginaga |Jaia

Aretako Jaiak

2019/07/26 09:45

Laudio Areta |Jaia

9:45 // VIII. Igoera Alpitxura
10:00 // Bisitaldia mugarriei
12:00 // Santa Anaren ohoreko meza
12:30 // Haurrentzako gastronomia tailerra
14:30 // Bazkaria eta 80 urtetik gorakoei omenaldia Onievan. Jarraian dantzaldia.
14:30 // AGAk antolatutako gazte bazkaria
16:30 // Pepa eta Kutxo pailazoak nagusien etxean
18:00 // II. Rafa Olabarria memorialaren eskupilota finalak
18:00 // Elektrotxaranga
18:00 // Buruhandiak Galtzagorri KTrekin
19:00 // Zumba  
19:30 // Baisalaren erakustaldia nagusien etxean
20:30 // Dantza poteoa Untzueta Dantza Taldearekin
22:00 // Dantzaldia nagusien etxean: Ganeko
23:00 // Kontzertua eta dantzaldia: Izate faltsuak + ZEN, tributo a RIP + Iratzar erromeria

Katadioko Jaiak

2019/07/27 09:00

Orozko |Jaia

Agiñigako Jaiak

2019/07/27 09:30

Aiara Aginaga |Jaia

Aretako Jaiak

2019/07/27 10:00

Laudio Areta |Jaia

10:00 // Marmitako lehiaketa
11:00 // Gaztelu puzgarriak nagusien etxean
12:00 // Igel-toka Aratz tabernaren aurrean
12:00 // Tostada lehiaketa nagusien etxean
13:00 // III. Omenaldia Aretako txistulariei
13:00 // Arloteen emanaldia
14:00 // Marmitako lehiaketaren sari banaketa
16:30 // Umeentzako ekintzak, Pinpili Aisialdi Taldeak antolatuta
18:00 // III. Areta trail lasterketa
18:00 // Arabar bola joko txapelketa
18:00 // Apar festa nagusien etxean
19:00 // Kalejira Aretako trikitilariekin
20:00 // Herri kirolak
20:30 // Dantzaldia nagusien etxean: Ganeko
21:00 // Herri-parrillada
23:00 // Kontzertuak eta dantzaldia: Sua + Herdoil + Ozen erromeria

Katadioko jaiak

2019/07/27 12:00 - 20:30

Katadio auzoa Orozko |Jaia

12:00 //  Meza
Jarraian, euskal dantzen emanaldia
Bitartean, tortilla eta paella lehiaketa

17:00 // Umeentzako jokoak eta mus txapelketa

19:30 // Txokolate jana

20:30 // Parrillada eta kontzertuak

Lantenoko Jaiak

2019/07/27 16:30

Aiara Lanteno |Jaia

Aretako Jaiak

2019/07/28 12:30

Laudio Areta |Jaia

12:30 // Asto lasterketaren aurkezpena
13:00 // Asto lasterketa
15:00 // Herri-bazkaria
18:00 // Herri-jokoak
20:00 // Dantza plaza: Kulunkan
21:30 // Gaubela: Igor Arzuaga
23:00 // Jai amaierako traka

Terreroko jaiak

2019/07/31 11:00 - 23:00

Makaldi auzoa Urduña |Jaia

11:00 // Txupinazoa

11:05 // Tortilla txapelketa

11:00-14:00 // Bolo jaurtiketa

12:00 // Meza

12:00 // Aurpegi margoketa

12:30// Trikitiak eta luntxa lehiaketa tortillekin

13:30 // Sari ematea, balorazioa eta sariak

15:00 // Herri bazkaria

16:00 // Musa

17:00 // Puzgarriak eta apar-festa

17:30 // Igel-toka

19:00 // Zunba Izaskun del Cerrorekin

21:00 // Parrillada solidarioa: ataxia telangiectasia gaixotasuna ikertzera bideratuko dute lortzen den dirua

22:00 // Tolin mariatxia

23:00 // DJ Bak

24:00 // Dragqueena

01:00 // DJ Bak

03:00 // Zozketa eta jaiaren amaiera

Orruñoko jaiak

2019/08/09 12:00 - 18:00

Orruño Urduña |Jaia

12:00 // Meza, Zeledikan
Jarraian, erromeria eta luntxa
(45  minutu  lehenago  taxi  zerbitzua  egongo  da)

Arratsaldean:
Mus txapelketa, txokolate-jana eta berbena