Jaia


Abuztuak 8, astelehena


12:00

Luaiondoko Jaiak: Santo Domingo

Aiara Luiaondo | Jaia

12:00 // Meza 12:30 // Haur jokoak 14:30 // Herri bazkaria baselizako zelaian 16:30 // Briska txapelketa 17:00 Tik Tok txapelketa 21:00 // Odoloste jana 21:00 // Dantzaldia Ganeko taldearekin 22:00 // Bocabeats umore ikuskizuna 23:00 // Jaikide disko dantza  

Luaiondoko Jaiak: Santo Domingo

12:00 // Meza

12:30 // Haur jokoak

14:30 // Herri bazkaria baselizako zelaian

16:30 // Briska txapelketa

17:00 Tik Tok txapelketa

21:00 // Odoloste jana

21:00 // Dantzaldia Ganeko taldearekin

22:00 // Bocabeats umore ikuskizuna

23:00 // Jaikide disko dantza

 


19:00

San Romango jaiak

Okondoko San Roman auzoan, Okondo | Jaia

San Romango jaiak Okondoko San Roman auzoan

Abuztuak 9, asteartea


09:30

Orruño kaleko San Roman jaia

Orruño kalean, Urduña | Jaia

Orruño kaleko San Roman jaia Orruño kalean

12:00

San Romango jaiak

Okondoko San Roman auzoan, Okondo | Jaia

San Romango jaiak Okondoko San Roman auzoan

20:30

Luiaondoko Jaiak

Oleta Jatetxea, Aiara Luiaondo | Jaia

20:30 // Txorizo jana eta DJ Zabal Oleta Jatetxean

Luiaondoko Jaiak Oleta Jatetxea

20:30 // Txorizo jana eta DJ Zabal Oleta Jatetxean


Abuztuak 10, asteazkena


11:00

Luiaondoko Jaiak: Lorentzo Deuna

Aiara Luiaondo | Jaia

11:00 // Tortilla eta pintxo txapelketaren hasiera 12:00 // Meza Lorentzo Deunaren omenez 13:30 // Tortilla eta pintxoen aurkezpena 14:30 // Herri bazkaria baselizaren zelaian 16:30 // Tute txapelketa 17:00 // Umeentzako ur txirrista 18:00 // Herri jokoak 19:00 // Kale antzerkia 21:30 // Txintxorta jana 22:00 // Dantzaldia Ganeko taldearekin

Luiaondoko Jaiak: Lorentzo Deuna

11:00 // Tortilla eta pintxo txapelketaren hasiera

12:00 // Meza Lorentzo Deunaren omenez

13:30 // Tortilla eta pintxoen aurkezpena

14:30 // Herri bazkaria baselizaren zelaian

16:30 // Tute txapelketa

17:00 // Umeentzako ur txirrista

18:00 // Herri jokoak

19:00 // Kale antzerkia

21:30 // Txintxorta jana

22:00 // Dantzaldia Ganeko taldearekin


Abuztuak 11, osteguna


18:00

Jai herrikoien aldeko eguna

Amurrio | Jaia

18:00 // Manifestazioa: Beldurrak gurekin jai, gozatzera gatoz! Plazatik 19:00 // Pintxo pote musikatua Ugarteko otxotearekin parketik 21:00 // Jai herrikoien aldeko txupina parkean  21:30 // Parrillada 22:30 // DJ 2MINO

Jai herrikoien aldeko eguna

18:00 // Manifestazioa: Beldurrak gurekin jai, gozatzera gatoz! Plazatik

19:00 // Pintxo pote musikatua Ugarteko otxotearekin parketik

21:00 // Jai herrikoien aldeko txupina parkean 

21:30 // Parrillada

22:30 // DJ 2MINO


Abuztuak 12, ostirala


11:30

Amurrioko Jai Herrikoiak

Guk parkea eta txosnagunea, Amurrio | Jaia

11:30 // Paella txapelketaren hasiera 14:30 // Sari banaketa 16:00 // Txapela jaurtiketa 17:00 // Umeentzako jolasak Kirikinoren eskutik 22:30 // Ibil Bedi, Cuatro Bancos, Malen Atxa eta Polli 01:45 // DJ Reimy

Amurrioko Jai Herrikoiak Guk parkea eta txosnagunea

11:30 // Paella txapelketaren hasiera

14:30 // Sari banaketa

16:00 // Txapela jaurtiketa

17:00 // Umeentzako jolasak Kirikinoren eskutik

22:30 // Ibil Bedi, Cuatro Bancos, Malen Atxa eta Polli

01:45 // DJ Reimy


Abuztuak 13, larunbata


16:30

Amurrioko Jai Herrikoiak

Amurrio | Jaia

16:30 // Gotzon Landeta XVI. Mus Txapelketa Txokogorrin 19:30 // SOS Aiaraldea Mobilizazioa Plazatik 22:30 // Femme Fatale , Boni eta JLT, Miñoi! txosnagunean 01:45 // Eskualdeko raperoak: Loza, Kortazar eta MRT Parkean 03:30 // Dantzetan Jarrai Gazte Karpan

Amurrioko Jai Herrikoiak

16:30 // Gotzon Landeta XVI. Mus Txapelketa Txokogorrin

19:30 // SOS Aiaraldea Mobilizazioa Plazatik

22:30 // Femme Fatale , Boni eta JLT, Miñoi! txosnagunean

01:45 // Eskualdeko raperoak: Loza, Kortazar eta MRT Parkean

03:30 // Dantzetan Jarrai Gazte Karpan


Abuztuak 14, igandea


13:00

Amurrioko Jai Herrikoiak: Kuadrillen Eguna

Amurrio | Jaia

13:00 // Kuadrillen triki poteoa 15:00 // Kuadrillen bazkaria parkean 18:00 // Kuadrillen jolasak parkean 21:00 // Kalejira musikatua, txosnagunean 01:00 // Dj True, Tox eta Kitto, Pottors Destroyers

Amurrioko Jai Herrikoiak: Kuadrillen Eguna

13:00 // Kuadrillen triki poteoa

15:00 // Kuadrillen bazkaria parkean

18:00 // Kuadrillen jolasak parkean

21:00 // Kalejira musikatua, txosnagunean

01:00 // Dj True, Tox eta Kitto, Pottors Destroyers


Abuztuak 15, astelehena


12:30

Amurrioko Jai Herrikoiak

Amurrio | Jaia

12:30 // Errepresaliatuen aldeko kontzentrazioa plazan 18:00 // Gure Esku Dagoren gunea eta Haima saharra 23:30 // Babiora Igoera Oxigenia Gabe, DJ Maruri  

Amurrioko Jai Herrikoiak

12:30 // Errepresaliatuen aldeko kontzentrazioa plazan

18:00 // Gure Esku Dagoren gunea eta Haima saharra

23:30 // Babiora Igoera Oxigenia Gabe, DJ Maruri

 


Abuztuak 17, asteazkena


20:00

Amurrioko Jai Herrikoiak

Guk Parkea, Amurrio | Jaia

Dardara eta Zutik!

Amurrioko Jai Herrikoiak Guk Parkea

Dardara eta Zutik!


Irailak 7, asteazkena


17:00

Baranbioko Jaiak

Amurrio Baranbio | Jaia

17:00 // Briska txapelketa 19:00 // Txupinazoa eta kanpaikadak 19:30 // Odoloste jana eta Sabin Guarestiren kontzertua

Baranbioko Jaiak

17:00 // Briska txapelketa

19:00 // Txupinazoa eta kanpaikadak

19:30 // Odoloste jana eta Sabin Guarestiren kontzertua


Irailak 8, osteguna


12:00

Baranbioko Jaiak

Amurrio Baranbio | Jaia

12:00 // Meza Garrastatxun 17:00 // Igel txapelketa

Baranbioko Jaiak

12:00 // Meza Garrastatxun

17:00 // Igel txapelketa


Irailak 9, ostirala


12:00

Baranbioko Jaiak

Amurrio Baranbio | Jaia

12:00 // Meza Garrastatxun 19:00 // Tortilla txapelketa 19:30 // Ganorabakoren kontzertua

Baranbioko Jaiak

12:00 // Meza Garrastatxun

19:00 // Tortilla txapelketa

19:30 // Ganorabakoren kontzertua


Irailak 10, larunbata


09:30

Baranbioko Jaiak

Amurrio Baranbio | Jaia

09:30 // Txirrindula lasterketa 11:30 // Paella txapelketan izena ematea 12:00 // Txistulariak 13:00 // Txirrindula lasterketaren amaiera 14:15 // Paellen aurkezpena 14:45 // Paellen sari banaketa 16:30 // Mus txapelketa, izena emate 20 euro 16:30 // Puzgarriak 18:00 // Kettlebell erakustaldia Borja Otaola munduko txapeldunarekin 21:00 // Patxi Perez 22:00 // Parrillada 23:00 // Garilak26

Baranbioko Jaiak

09:30 // Txirrindula lasterketa

11:30 // Paella txapelketan izena ematea

12:00 // Txistulariak

13:00 // Txirrindula lasterketaren amaiera

14:15 // Paellen aurkezpena

14:45 // Paellen sari banaketa

16:30 // Mus txapelketa, izena emate 20 euro

16:30 // Puzgarriak

18:00 // Kettlebell erakustaldia Borja Otaola munduko txapeldunarekin

21:00 // Patxi Perez

22:00 // Parrillada

23:00 // Garilak26