Larunbata, irailak 17



08:00

Posetsera irteera

Arrankudiaga-Zollo | ibilaldia

Posets tontorrera igoko da iraileko hirugarren asteburuan Matxinkorta mendi taldea. Irailaren 10 arte egongo da mendi zeharkaldian izena emateko epea zabalik. 

Posetsera irteera

Posets tontorrera igoko da iraileko hirugarren asteburuan Matxinkorta mendi taldea. Irailaren 10 arte egongo da mendi zeharkaldian izena emateko epea zabalik. 


08:00

Latiorroko Jaiak

Laudio | Jaia

8:00 // XII. MENDI MARTXA 11:00 // Puzgarriak, tailerrak eta jolasakKirikiñoren eskutik 12:00 // Igel txapelketa 13:00 // Laudioko Musika Bandaren KALEJIRA eta poteoa ARLOTEekin 14:30 // HERRI BAZKARIA 16:30 // Bingoa eta musa 17:00 // Kalejira Izalderekin 17:30 // PUMP TRUCK  20:00 // Untzueta dantza taldearen erakustaldia 21:00 // LYRIKAN, OXABI eta DJ Teso

Latiorroko Jaiak

8:00 // XII. MENDI MARTXA

11:00 // Puzgarriak, tailerrak eta jolasak
Kirikiñoren eskutik

12:00 // Igel txapelketa

13:00 // Laudioko Musika Bandaren KALEJIRA eta poteoa ARLOTEekin

14:30 // HERRI BAZKARIA

16:30 // Bingoa eta musa

17:00 // Kalejira Izalderekin

17:30 // PUMP TRUCK 

20:00 // Untzueta dantza taldearen erakustaldia

21:00 // LYRIKAN, OXABI eta DJ Teso


09:30

Bañuetako Jaiak

Amurrio | Jaia

09:30 // Mendi irteera 11:00 // Motor klasikoen irteera 11:00 // Tortilla txapelketa 11:00 // Txirrindula lasterketa 11:30 // Xake 12:00 // Omenaldiak 12:30 // Tortillen sari banaketa 14:00 // Herri kirolak Bizindar taldearekin 15:00 // Bazkari herrikoia 17:00 // Dantzaldia DJ Juanmarekin 17:00 // Mus Txapelketa Arkune tabernan 18:30 // Txokolate jana 19:00 // Disko txiki Oihan Vegarekin 21:00 // Aiara Dantza Taldearen erakustaldia 21:30 // Afaria 23:00 // DJ Jaikide

Bañuetako Jaiak

09:30 // Mendi irteera

11:00 // Motor klasikoen irteera

11:00 // Tortilla txapelketa

11:00 // Txirrindula lasterketa

11:30 // Xake

12:00 // Omenaldiak

12:30 // Tortillen sari banaketa

14:00 // Herri kirolak Bizindar taldearekin

15:00 // Bazkari herrikoia

17:00 // Dantzaldia DJ Juanmarekin

17:00 // Mus Txapelketa Arkune tabernan

18:30 // Txokolate jana

19:00 // Disko txiki Oihan Vegarekin

21:00 // Aiara Dantza Taldearen erakustaldia

21:30 // Afaria

23:00 // DJ Jaikide


10:00

Bizikleta Eguna

Aiara Luiaondo | Jardunaldia

10:00-13:00 // Bizikleta ibilaldia 11:00 // Bizikleta ginkana

Bizikleta Eguna

10:00-13:00 // Bizikleta ibilaldia

11:00 // Bizikleta ginkana


10:00

Urduñako V. Parapente Kontzentrazioa

Urduña | Kirol jarduera

Urduñako V. Parapente Kontzentrazioa

10:00

Antiagoaleko eta bildumazko gauzen IX. azoka

Foru plaza, Urduña | Azoka

Antiagoaleko eta bildumazko gauzen IX. azoka Foru plaza

10:30

XVIII. Kanpai Kontzertua

Amurrio | Kontzertuak

10:00 // Jaia iragartzeko kanpai iraulketa 10:30 // Meza hildako kanpai joleen omenez 11:30 // Juan Mari Beltran laukotearen emanaldia 13:00 // Kanpai kontzertua 15:00 // Bazkaria kanpai joleen artean

XVIII. Kanpai Kontzertua

10:00 // Jaia iragartzeko kanpai iraulketa

10:30 // Meza hildako kanpai joleen omenez

11:30 // Juan Mari Beltran laukotearen emanaldia

13:00 // Kanpai kontzertua

15:00 // Bazkaria kanpai joleen artean


11:00

Gaztetxoko

Orozkoko gaztetxokoa, Orozko | Haurrentzako jarduera

11:00-13:00 // Mozorroak (2013-2015) 18:00-21:00 // Gaztetxoko (2006-2012)

Gaztetxoko Orozkoko gaztetxokoa

11:00-13:00 // Mozorroak (2013-2015)

18:00-21:00 // Gaztetxoko (2006-2012)


11:00

Antzinako Azoka

Alde zaharra, Artziniega | Jaia

10:55 // Alañaren adar hotsak, joan gaitezen denok Uriko Portaleraino.11:00 // Pregoia irakurri eta Merkatua zabaltzea. Sartu eta lehengo denporetara itzuilko gara zaldun, bufoi, titiritero, pikaro, handiki, abade eta enparauakaz. 11:10  // Builaka eta Ixeraren danborrek kalea alaituko dute eta La Cremallerak Uriko kaleetan barrena ibiliko da.12:00 // Artzainak ardiak moztuko ditu Artekale plazan. 12:30 // Ehiza-egaztien hegaldia Artekale plazan. 12:30 // Erdi Aroko kantuak eleizan Bleibeten ahotsekin.13:00 // Erdi Aroko kantuak eleizan Bleibeten ahotsekin.13:00 // Erdi Aroko dantzak Artekaleko plazako Gerlen Kanpamenduan. 13:15 // Hainba adarren deiadarra, eleiz ondoan. 13:30 // Marmelada zaportsuak dastatzeko aukera Goiko plazan.13:30 // Uriko andereen desfilea Goiko Plazan, euren burukoak erakusteko. 14:00 // La Cremallerak ostera bete ibiliko da uriko kaleetan.14:00 //  Ixerak merkatua alaituko du bere danborrekin.15:00 // Ondo jateko eta ahora ederto gozatzeko ordua.  Arratsaldean zehar: Bleibeten ahotsak entzungo dira merkatuko kaleetan zehar.  17:00 // Builaka eta Ixerak kaleak alaituko dituzte ostera haien danbor-hotsekin. 17:30 // La Cremalleraren kaleko animazioa.18:00 // Artzainak bere ardiak moztuko ditu Artekale plazan. 18:30 // Ehiza-egaztiak berriro hasiko dute hegan Artekale plazan.19:00 // Erdi Aroko dantzak Artekaleko plazako Gerlen Kanpamenduan. 19:00 // Ixera Companyia Almugavarrak kaleak girotuko ditu bere danbor bastartarekin.19:30 // Marmelada zaportsuak dastatzeko aukera Goiko plazan.19:30 // Uriko andereen desfilea Goiko Plazan, atzera euren burukoak erakusteko. 20:30 // Saltzaileen azken eskaintzak, Builaka eta Ixeraren hotsek, eta La Cremallerak alaiturik.21:00 // Kale musikariek egunari akabua ipiniko diote Goiko Plazan danbor-hotsez eta su-danbadeagaz.  Egun osoz*Igeltsu freskoen gaineko margoketa, Gorteko pintoreek egina Goiko plazan.*Pablo Respaldiza Arratiaren sutegia bisitatu eta lehengo lanbideak ezagutu ahal izango ditugu Barrenkalen Arteari esker.*Olgetak eta haurtzaindegia Artekaleko “Seinaren Txokoan”.*Txakolina egitea Beratza Aldapan.

Antzinako Azoka Alde zaharra

10:55 // Alañaren adar hotsak, joan gaitezen denok Uriko Portaleraino.
11:00 // Pregoia irakurri eta Merkatua zabaltzea. Sartu eta lehengo denporetara itzuilko gara zaldun, bufoi, titiritero, pikaro, handiki, abade eta enparauakaz. 
11:10  // Builaka eta Ixeraren danborrek kalea alaituko dute eta La Cremallerak Uriko kaleetan barrena ibiliko da.
12:00 // Artzainak ardiak moztuko ditu Artekale plazan. 
12:30 // Ehiza-egaztien hegaldia Artekale plazan. 
12:30 // Erdi Aroko kantuak eleizan Bleibeten ahotsekin.
13:00 // Erdi Aroko kantuak eleizan Bleibeten ahotsekin.
13:00 // Erdi Aroko dantzak Artekaleko plazako Gerlen Kanpamenduan. 
13:15 // Hainba adarren deiadarra, eleiz ondoan. 
13:30 // Marmelada zaportsuak dastatzeko aukera Goiko plazan.
13:30 // Uriko andereen desfilea Goiko Plazan, euren burukoak erakusteko. 
14:00 // La Cremallerak ostera bete ibiliko da uriko kaleetan.
14:00 //  Ixerak merkatua alaituko du bere danborrekin.
15:00 // Ondo jateko eta ahora ederto gozatzeko ordua. 

Arratsaldean zehar: Bleibeten ahotsak entzungo dira merkatuko kaleetan zehar. 

17:00 // Builaka eta Ixerak kaleak alaituko dituzte ostera haien danbor-hotsekin. 
17:30 // La Cremalleraren kaleko animazioa.
18:00 // Artzainak bere ardiak moztuko ditu Artekale plazan. 
18:30 // Ehiza-egaztiak berriro hasiko dute hegan Artekale plazan.
19:00 // Erdi Aroko dantzak Artekaleko plazako Gerlen Kanpamenduan. 
19:00 // Ixera Companyia Almugavarrak kaleak girotuko ditu bere danbor bastartarekin.
19:30 // Marmelada zaportsuak dastatzeko aukera Goiko plazan.
19:30 // Uriko andereen desfilea Goiko Plazan, atzera euren burukoak erakusteko. 
20:30 // Saltzaileen azken eskaintzak, Builaka eta Ixeraren hotsek, eta La Cremallerak alaiturik.
21:00 // Kale musikariek egunari akabua ipiniko diote Goiko Plazan danbor-hotsez eta su-danbadeagaz. 

Egun osoz
*Igeltsu freskoen gaineko margoketa, Gorteko pintoreek egina Goiko plazan.
*Pablo Respaldiza Arratiaren sutegia bisitatu eta lehengo lanbideak ezagutu ahal izango ditugu Barrenkalen Arteari esker.
*Olgetak eta haurtzaindegia Artekaleko “Seinaren Txokoan”.
*Txakolina egitea Beratza Aldapan.


12:00

EHko VII. Bote Luzeko Txapelketa

Lamuza frontoia, Laudio | Kirol jarduera

Araba eta Iparralde lehiatuko dira.

EHko VII. Bote Luzeko Txapelketa Lamuza frontoia

Araba eta Iparralde lehiatuko dira.


12:00

Superberriak ez itxi

Superberriak, Amurrio | Aldarrikapena

Superberriak supermerkatu katearen itxieraren kontrako mobilizazioa.

Superberriak ez itxi Superberriak

Superberriak supermerkatu katearen itxieraren kontrako mobilizazioa.


12:00

Atxetako jaiak: Larunbata

Arrankudiaga-Zollo | Jaia

12:00 // TXUPINA eta KALEJIRA 12:00 // HAURRENTZAKO TAILERRAK; puzgarriak eta ohe elastikoak 12:30 // MARMITAKO eta TORTILLA TXAPELKETA 14:30 // SARI BANAKETA eta bazkaria 16:00 // HAURRENTZAKO TAILERRAK; puzgarriak eta ohe elastikoak 18:00 // DJ PAKO, haurrentzako ikuskizuna 19:00 // TXOKOLATADA 19:30 // DANTZA-PLAZA, Erdizka lauetan 21:00 // PARRILLADA 22:00 // Kontzertua: EL LÍMITE

Atxetako jaiak: Larunbata

12:00 // TXUPINA eta KALEJIRA

12:00 // HAURRENTZAKO TAILERRAK; puzgarriak eta ohe elastikoak

12:30 // MARMITAKO eta TORTILLA TXAPELKETA

14:30 // SARI BANAKETA eta bazkaria

16:00 // HAURRENTZAKO TAILERRAK; puzgarriak eta ohe elastikoak

18:00 // DJ PAKO, haurrentzako ikuskizuna

19:00 // TXOKOLATADA

19:30 // DANTZA-PLAZA, Erdizka lauetan

21:00 // PARRILLADA

22:00 // Kontzertua: EL LÍMITE


19:00

Burbuilak, Gwa Ya, Jam Session, Dardara, 3 Scoops Aiaraldea, DJ Varro

Igerilekuak, Urduña | Jaia

Udako igerilekuen agur jaia.

Burbuilak, Gwa Ya, Jam Session, Dardara, 3 Scoops Aiaraldea, DJ Varro Igerilekuak

Udako igerilekuen agur jaia.


20:00

Burbuilak, Gwa Ya eta Jam

Urduñako igerilekuak, Aiaraldea | Musika emanaldia

Ostegun musikatuak ekimenaren amaiera Urduñako igerilekuetan.

Burbuilak, Gwa Ya eta Jam Urduñako igerilekuak

Ostegun musikatuak ekimenaren amaiera Urduñako igerilekuetan.


21:30

Behaketa astronomikoa

Etxaurren Ikastolako futbol zelaian, Aiara Zuhatza

Behaketa astronomikoa Etxaurren Ikastolako futbol zelaian

08:00
20:00

Orhi eta Auñamendira irteera

Urduña | Irteera

Asteburuko txangoa Txarlazo Mendi Taldeak antolatuta. Bazkideentzat 80 euro eta bazkideak ez direnentzat 90 euro.

Orhi eta Auñamendira irteera

Asteburuko txangoa Txarlazo Mendi Taldeak antolatuta. Bazkideentzat 80 euro eta bazkideak ez direnentzat 90 euro.

Motak:
Guneak:

Egutegia

Iraila
al ar az og ol lr ig
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urria
al ar az og ol lr ig
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Urte osoko agenda ikusi »»